xiaomi Mi 11_predna kamera
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Ochranné sklíčko zariadenia Xiaomi 12 Pro odhaľuje jednu kľúčovú vlastnosť zariadenia

Buď túto vlastnosť milujete, lebo nenávidíte.

Nie je žiadnym tajomstvom, že príchod zariadenia Xiaomi 12 sa nezastaviteľne blíži. Včera potom, ako Qualcomm predstavil nový procesor Snapdragon 8 Gen 1, to potvrdil i riaditeľ Xiaomi, Lei Jun. Ten uviedol, že smartfón bude predstavený už „čoskoro“ pričom potvrdil, že zariadenie bude poháňané najnovším procesorom spoločnosti Qualcomm.

Najnovšie sa do pozornosti dostáva ochranné sklíčko zariadenia, avšak Pro verzie modelu, ktoré prezrádza jednu z kľúčových vlastností displeja. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com.

Xiaomi 12 Pro: Buď túto vlastnosť milujete, lebo nenávidíte

Najnovšie fotografie ochranného sklíčka zariadenia Xiaomi 12 Pro odhaľujú jednu vlastnosť, ktorú buď milujete, alebo nenávidíte. O čo konkrétne ide? Poďme však krok za krokom. Snímka odhaľuje veľkosť displeja, ktorý je veľký 6,67“. Čo je však do očí bijúce je to, že hrany krycieho sklíčka sú ohnutými. Inými slovami, smartfón Xiaomi 12 Pro príde so zahnutým displejom.

Xiaomi 12 Pro_ochranne sklicko
Zdroj: Gizhina.com

Ide o vlastnosť displeja, ktorú nie každý obľubuje. Dôvodom nie sú ani tak nechcené kliknutia, ktoré vznikajú pri dotyku displeja po hranách, ale to, že na týchto displejoch častokrát dobre nedržia rôzne ochranné fólie, či sklíčka. Tiež treba povedať, že ide o dizajnový prvok, ktorý nie každý obľubuje a rovnako, tento typ displeja je pri páde zariadenia náchylnejší na poškodenie.

Mimochodom, predstavenie zariadenia Xiaomi 12 sa očakáva už 12. alebo 16. decembra. Aktuálne však nevieme s istotou povedať, či bude po jeho boku predstavená i Pro verzia. Všetko však nasvedčuje tomu, že by sa tak mohlo stať. Dôvodom sú certifikácie zariadení, ktoré bok po boku figurujú v rôznych certifikáciách. Za spomenutie stojí napríklad EEC (modelové označenie zariadení sú 2201122G a 2201123G), ktorá naznačuje, že obe zariadenia by mohli byť predstavené v rovnakom termíne. Rovnako treba dodať, že všetko poukazuje na to, že Xiaomi nebude dlho odkladať i globálne predstavenie zariadení potom, ako telefóny uvedie v domácej Číne.

Mohlo by vás tiež zaujímať