Odstráňte objekty z fotografií.
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Odstráňte objekty z fotografií. Priamo v galérii vášho telefónu

Načo Adobe Photoshop alebo Lightroom, keď všetko zvládnete v Galérii Xiaomi. Odstráňte objekty z vašich fotografií.

Galéria v nadstavbe MIUI 12 sa stáva veľmi komplexným nástrojom. Dnes už neslúži len na prezeranie obrázkov, ich zdieľanie, ale aj na editáciu. Postupne sa aplikácia Galéria stáva natoľko komplexnou, že si dovoľujeme tvrdiť, že čoskoro prekoná aj mobilné verzie aplikácií od Adobe.

Medzi rôznymi možnosťami, ktoré nájdeme v editore Galérie MIUI, je možnosť „Odstrániť“. Táto funkcia využíva umelú inteligenciu, ktorá prihliada na farby a textúru okoolia objektu, ktorý sa rozhodnete odstrániť a nahradí ho. Takto dokážete vymazať neželaných ľudí, náhodne objekty, vtákov na oblohe a ďalšie objekty, ktoré vám vo vašom zábere prekážajú.

Ide o nepochybne mimoriadne jednoduchý, ale predovšetkým rýchly spôsob úpravy vašich obrázkov. Ak ovládnete tento ľahký tool, tak dokážete vylepšiť vaše zábery a dosiahnuť čistejší look a to všetko bez technických znalostí editácie fotografií. Avšak jedno upozornenie za nás, niekedy “chyby”, ktoré chcete odstrániť z fotografií, jej dodávajú jedinečnosti a charakter. Nie vždy odstránenie pomôže príbehu, ktorý chcete fotografiou povedať. Ale teraz sa pozrime, ako využiť funkciu vymazania objektov.

Ak chcete z fotografie odstrániť objekty, ľudí alebo akýkoľvek iný prvok, stačí vykonať nasledujúce kroky. Najskôr otvorte Galériu a vyberte obrázok, ktorý chcete editovať. Kliknite na ikonu úprav. Potom vyberte možnosť Odstrániť. Následne, podobne ako by ste maľovali štetcom, vyznačte oblasť s objektom, ktorý chcete odstrániť. Aplikácia by mala urobiť zvyšok.

Takýmto jednoduchým spôsobom môžete odstrániť objekty z fotografií.
Takýmto jednoduchým spôsobom môžete odstrániť objekty z fotografií. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Ak chcete spoznať svoje zariadenie čo najlepšie, objaviť nové triky, tipy, návody, hacky a nastavenia, neváhajte si prezrieť sekciu Návody na stránke Xiaomiportal.sk. Pripravili sme pre vás desiatky návodov, ktoré vám pomôžu získať z vašich zariadení maximum. Návody nie sú vhodné len pre nových užívateľov značiek Xiaomi, POCO, Redmi ale aj pre všetkých, ktorí chcú spoznať podrobne svoje zariadenia a nadstavbu MIUI.

Ak poznáte aj vy nejaký hack, tip, trick a chcete sa podeliť, neváhajte nám napísať a my ho spracujeme do návodu.

 

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať