MIUI-12-dostupnost-aktualizacie-1
Zdroj: Vosveteit.sk

Optimalizujte svoje Xiaomi po update na MIUI 12 pomocou jednoduchého triku

Prechod z MIUI 11 na MIUI 12 je pre naše Xiaomi výrazná a radikálna zmena, ktorá nesie so sebou veľa nástrah a niekedy aj problémov.

Po veľkej aktualizácii sa náš smartphone môže začať správať čudne. Príkladom toho je aktualizácia na MIUI 12 a problémy, ktoré zažili milióny užívateľov Xiaomi telefónov po celom svete. Viacerí čitatelia portálu Xiaomi Adictos sa sťažovali na problémy, trhanie, pomalé reakcie a podobne, ktoré priniesla posledná aktualizácia. Riešenie je jednoduché a mali by ho spraviť všetci užívatelia, ktorí si prešli updejtom na MIUI 12.

Prechod z MIUI 11 na MIUI 12 je pre naše Xiaomi výrazná a radikálna zmena, ktorá nesie so sebou veľa nástrah a niekedy aj problémov.

Väčšinu z týchto problémov spôsobuje samotný Launcher, ktorý po aktualizácii na MIUI 12 má množstvo konfliktov v systémovom rozhraní. Ak vaše Xiaomi po aktualizácii funguje trochu pomaly alebo vykazuje chyby v rozhraní, tak vám práve nasledujúci postup vie uľahčiť prácu s telefónom.

Optimalizujte svoje Xiaomi po aktualizácii na MIUI 12

Na komunitnom fóre Xiaomy My Community prišli užívatelia s návodom, ktorý pomôže uľahčiť chod telefónu. Stačí odstrániť medzipamäť Launchera. Po tomto kroku zaznamenali užívatelia výrazné zoptimalizovanie behu funkcií po najnovšej aktualizácii nadstavby MIUI. Vďaka tomuto kroku vieme vo väčšine prípadov eliminovať možné konflikty po prechode z MIUI 11 na MIUI 12.

Ak chcete odstrániť medzipamäť Launchera, postupujte následovne:

  • Prejdite do časti Nastavenia> Aplikácie> Nainštalované aplikácie / Správa aplikácií
  • Akonáhle ste vnútri, nájdite «System Launcher» a kliknite na neho.
  • Potom v spodnej časti vyhľadajte možnosť „Vymazať údaje“ a takto vyčistíte vyrovnávaciu pamäť.
  • V prípade, že fungovanie Xiaomi alebo Redmi stále nie je úplne správne, vykonajte rovnaký proces, ale vyberte možnosť „Odstrániť všetky údaje“.

„V mojom prípade som to urobil na svojom sekundárnom mobile, Redmi Note 8 a zmena je badateľná a k lepšiemu,“ hovorí redaktor portálu Xiaomi Adictos Adán Garcia.

Mohlo by vás tiež zaujímať