Redmi
Zdroj: Xmobile.sk (Peter Borko)

Plánujete kúpu smartfónu? Ešte počkajte! Redmi čoskoro predstaví nový a hlavne zaujímavý smartfón!

Známy leaker informácií hovorí, že herný smartfóny z kuchyne Redmi, uvidíme ešte v tomto mesiaci.

Redmi v posledných týždňoch predstavuje jeden smartfón za druhým. Nie tak dávno, trh zaplavili smartfónmi z produktových rád Redmi Note 10, či Redmi K40. Čoskoro, tieto produktové rady smartfónov, budú musieť po svojom boku bojovať o zákazníkov s ďalším zaujímavým smartfónom.

Na ceste je Redmi smartfón s prívlastkom „Herný“

O hernom smartfóne z kuchyne Redmi sa špekuluje už dlhšiu dobu, ale až v týchto dňoch vyplávali na povrch prvé informácie. Koncom marca sme mohli čítať správy, že dcérska značka Xiaomi, niečo „chystá“.

Najnovšie známy leaker informácií, Digital Chat Station, ktorého predpovede sa častokrát naplnili, hovorí o tom, že smartfón bude uvedený na trh ešte v priebehu tohto mesiaca. Malo by sa tak stať v priebehu druhej polovice tohto mesiaca. Ďalej dodáva, že smartfón bude poháňaný procesorom spoločnosti MediaTek, Dimensity 1200.

Redmi-gaming-phone-with-Dimensity-1200-coming-this-month
Zdroj: Digital Chat Station

Okrem iného v minulosti poukázal na to, že smartfón sa v nedávnej minulosti objavil v rámci IMEI databázy pod kódovým označením M2104K10C. Zariadenie by ďalej malo debutovať aj v Indii a pravdepodobne aj na globálnom trhu. Je však otázne, či pod značkou Redmi. Dôvodom je, že aktuálne správy hovoria, že mimo domácu Čínu, bude herný smartfónov spoločnosti dostupný pod logom sesterskej spoločnosti Poco, ktorá rovnako patrí do konzorcia Xiaomi.

Čo sa týka ďalších špecifikácií, tak tie nie sú známe. Špekuluje sa však o kamerovom module so 4-snímačmi, na ktorého čele bude Sony IMX686 so 64-megapixelovým rozlíšením.

V každom prípade, pravdepodobne už čoskoro sa dozvieme, či slová známeho leakera, sú založenými na pravde, alebo nie. Mimochodom, procesor Dimensity 1200 sa aktuálne pokladá za jeden z lepších procesorov. Vyrobený je 6nm technologickým postupom a je niekde na polceste medzi minuloročným Snapdragon 865 a tohtoročným Snapdragonom 888.

Mohlo by vás tiež zaujímať