Lacnejšie telefóny od Xiaomi nájdeme len pod hlavičkou POCO a Redmi.
Zdroj: marijuanapy.com

Poco alebo Redmi? Ktorá dcérska spoločnosť Xiaomi prináša lacnejšie smartfóny?

Xiaomi so svojimi dcérskymi značkami prináša aj lacnejšie smartfóny. Je však lacnejšie Redmi alebo Poco? Pozrite sa na našu odpoveď!

Každý fanúšik spoločnosti Xiaomi vie, že okrem hlavnej značky so sebou prináša aj niekoľko dcérskych spoločností, ktoré prinášajú rôzne produkty. Smartfóny však prinášajú len dve dcérske spoločnosti, ktorými sú Redmi a Poco. A zatiaľ čo materské Xiaomi zvyčajne ponúka vo svojom portfóliu lepšie vybavené a drahšie zariadenia, zvyšné dve značky vieme na predajných pultoch nájsť aj s nižšou cenovkou. Ktorá spoločnosť však ponúka lacnejšie zariadenia? Je to staršie a skúsenejšie Redmi alebo lacnejšie modely ponúka mladé a progresívne Poco? Na túto problematiku sa bližšie pozrel portál sprucenews.com a ak vás zaujíma, pod ktorou spoločnosťou nájdeme lacnejšie modely, ste na správnom mieste.

Navzájom sa inšpirujú, no jeden z nich je lacnejší

Ak sledujete situáciu medzi dcérskymi spoločnosťami Xiaomi a ich smartfónmi, isto viete, že čínsky gigant má záľubu v rebrandingu. Napríklad v prípade takého modelu Redmi 9T, ktorý sa na našom trhu objavil dvojmo aj v kabáte spoločnosti Poco ako Poco M3, sme mohli sledovať takúto spoluprácu. V prípade viacerých modelov teda môžeme vidieť, že hardvér smartfónov ostáva, no zmenou si prejde dizajn a podobne aj cena. Vo všeobecnosti však môžeme rátať s tým, že obe značky ponúkajú rôzne modely v rôznych modelových radoch.

Redmi Note 8
Zdroj: YouTube (Sulit Tech Reviews)

Vezmime si napríklad Redmi, ktoré ponúka rad Redmi Note s cenou okolo 250€ a viac, a rad Redmi s cenou v niektorých prípadoch aj nižšou ako 100€. Rovnako aj Poco má však u nás zastúpenie vo viacerých triedach s radmi Poco X, Poco M či po novom aj Poco C. Ak by sme ale zobrali do úvahy všetky modely, môžeme suverénne povedať, že smartfóny od spoločnosti Redmi z nižšieho radu ponúkajú nižšie ceny spolu s viacerými kompromismi vo výbave.

Ktoré smartfóny ponúkajú nižšiu cenu?

Ako sme už spomenuli, modely od spoločnosti Redmi z nižšieho radu prinášajú zvyčajne najnižšie ceny. Príkladom je napríklad Redmi 9A či Redmi 10A s cenou ktorá sa pohybuje okolo 100€. V niektorých prípadoch je dokonca cena pod touto hranicou. Redmi však nedávno predstavilo aj nový modelový rad Redmi A1, ktorý ponúka čistý Android bez akejkoľvek nadstavby. Cena tohto modelu by mala byť okolo 80€, čo je na dnešné pomery veľmi lákavou ponukou.

Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Frankie Tech)

Ak by sme sa však rozhodli pre inú značku od Xiaomi, ktorou je Poco, rovnako by sme mohli siahnuť po lacných smartfónoch. Azda najlacnejším modelom, aký u nás môžeme aktuálne nájsť, je Poco C40. Okrem tohto smartfónu však môžeme siahnuť aj po zariadení z radu Poco M. Najnovším zástupcom série je tak Poco M5, ktorý len nedávno prišiel na trh s cenou nižšou ako 200€. Ako sme však už spomenuli, za zariadenia od Poco zvyčajne zaplatíme viac ako za tie od Redmi.

Ktorú značku preferujete viac, Redmi alebo Poco? Prípadne ste fanúšikmi smartfónov od materského Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať