via 91mobiles.com

Poco, dcérska značka Xiaomi, pracuje na notebooku. Čo zatiaľ vieme?

V rámci BIS certifikácie sa objavila batéria pre notebook pod značkou Poco.

Značka Poco sa nám spája najmä so smartfónmi, ktoré sa tešia veľkej obľube. Ide o akúsi zlatú strednú cestu medzi dostupnejšími Redmi telefónmi a drahšími Xiaomi smartfónmi. Najnovšie sa objavujú správy, ktoré hovoria, že Poco chystá i ďalší produkt, ktorým nie je smartfón. Na tému upozorňuje portál 91mobiles.com.

Poco pripravuje notebook

Nie je tajomstvom, že Poco má v pláne ponúkať i iné zariadenia, ako sú smartfóny. Málokto však očakával, že pôjde aj o notebooky. Nepôjde však výslovne o produkt spoločnosti, ktorý vznikol v plnej paráde pod ich krídlami, naznačujú publikované správy.

Ako upozorňuje portál, tak v rámci certifikácie BIS sa objavila batéria pre notebook, G16B01W, ktorú využívajú notebooky z radu Redmi G. Tentokrát, batéria bola však registrovanou nie pod značkou Redmi, ale Poco. Všetko nasvedčuje teda tomu, že Poco si „vypožičia“ ďalší produkt z rodiny zariadení Xiaomi, resp. Redmi.

Poco-laptop-battery-certification-india-BIS
via 91mobiles.com

Čo sa týka technických parametrov notebooku, tak dnes môžeme len hádať a špekulovať, čo vlastne spoločnosť chystá. Do úvahy prichádza viacero scenárov. Jeden z tých viac pravdepodobných, ako sme u Poco zvyknutí je, že pôjde o prezlečený Redmi notebook. Na druhej strane, do úvahy prichádza i to, že spoločnosť vyvíja nové zariadenie a požičalo si len batériu.

Poco-laptop-battery-768x630
via 91mobiles.com

V prípade, ak pôjde o prezlečené zariadenie z kuchyne Redmi, tak môžeme očakávať 16,1-palcový displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, procesor Intel Core i5/Ryzen 7 5800 11. generácie, 16 GB RAM a 512 GB úložisko a samozrejme 55 Wh batériu.

Tak či onak, na potenciálne nový notebook z kuchyne Poco sa tešíme a pevne veríme, že tak ako je to i v prípade prezlečených telefónov spoločnosti, tak v prípade notebookov, pripravovaný produkt zavíta i na globálny trh. Uvítali by ste notebook s logom Poco na predajných pultoch v našom regióne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať