Xiaomi logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Poco F2, Redmi K10 či Mi 7: Kam zmizli tieto modely a prečo ich Xiaomi nikdy nevydalo?

Modely Poco F2, Redmi K10, Mi 7 alebo Redmi Note 6 naozaj existovali. Čínske Xiaomi však malo rozličné dôvody, prečo ich nakoniec vynechalo.

Ak sa zaujímate o čínsku spoločnosť Xiaomi, isto vám niekedy prešlo mysľou, kde sú niektoré smartfóny a prečo nemáme na trhu Poco F2 ale len Poco F2 Pro. Rovnako sa na trhu neobjavil Redmi K10 a spoločnosť začala sériu pomenovávať rovno od Redmi K20. Medzi modelmi Mi 6 a Mi 8 taktiež chýba zariadenie s označením Mi 7. Prečo tomu však tak je a ktoré ďalšie modely prešli „do zabudnutia“? Po odpovedi by ste pátrali len márne, tieto modely totiž skutočne existujú, len sa nikdy nedostali na predajné pulty. Ako to bolo s týmito smartfónmi nám teraz prezradila komunita Xiaomiui, ktorá úzko spolupracuje so samotným Xiaomi. A my sa teraz na odpoveď pozrieme spoločne.

Kam zmizol pôvodný Poco F2?

Model Poco F2 Pro si v roku 2020 získal veľkú popularitu a stále by sme našli na svete mnoho používateľov, ktorí odmietajú tento model poháňaný čipsetom Snapdragon 865 opustiť. Jeho prednosťou bola výsuvná selfie kamera, ktorá nijako nenarúšala displej nevkusným výrezom či priestrelom. V skutočnosti však pôvodne existoval i model Poco F2, ktorý bol základnou verziou tohto smartfónu. A kde sa tento smartfón stratil? Nakoniec sa stal len prototypom, ktorý Xiaomi uznalo ako zbytočný model. Na trh sa tak dostala len dokončená a odskúšaná Pro verzia a základný model ostal len ako prototyp v zásuvkách spoločnosti Xiaomi.

 

Poco F2 Pro
Zdroj: unsplash.com
(Zana Latif)

Rovnako ako Poco F2 sa na trh nedostal ani model Redmi K10, ktorý však v skutočnosti existuje a predáva sa. I keď sa oficiálne dostal na trh až Redmi K20, Redmi K10 naozaj existoval pod názvom Pocophone F1. Tento model však prišiel len na globálnu pôdu za hranice Číny. Pôvodne sa mal pod názvom Redmi K10 predávať práve v Číne, no z nám neznámeho dôvodu sa spoločnosť rozhodla odsunúť premiéru série Redmi K až na ďalší rok a pridala sa k nemu práve až číslovka 20.

Poco F1
Zdroj: Youtube.com
(GSMArena Official)

Xiaomi rovnako vynechalo viacero modelov, ktoré sa dočkali až ďalšej generácie a práve preto ostala „diera“ v pomenovávaní modelov. Na trh sa rovnako nedostal ani Poco X1, Poco M4 bez prívlastku Pro či Redmi Note 6. Tieto modely však pôvodne skutočne existovali, no zrejme neboli podľa spoločnosti dostatočne dobré k tomu, aby reálne prišli aj na predajné pulty.

A ako to bolo s modelom Mi 7?

Mi 1, Mi 2, Mi 3, Mi 4, Mi 5, Mi 6, Mi 8… A kde je Mi 7? Xiaomi nám v roku 2018 riadne pomotalo hlavy svojím číslovaním, kedy nástupcom modelu Mi 6 bol priamo Mi 8. Smartfón označený číslovkou 8 sa stal tak prvým modelom vlajkovej série, ktorý priniesol výrez pre selfie kameru a hrubé rámiky tak nezaberali zbytočnú plochu displeja. Kde sa však ubral pôvodný Mi 7? Existoval vôbec? Už pred predstavením sa vravelo o tom, že Xiaomi plánuje vynechať označenie Mi 7 a priniesť rovno „osmičku“ na počesť ôsmeho výročia založenia spoločnosti.

V skutočnosti však Mi 7 naozaj existuje, len sa opäť nedostal na predajné pulty. V kódoch sa nachádzal pod označením dipper_old a spoločnosť preň dokonca vyvíjala systém a nadstavbu MIUI. Šlo však o smartfón totožný s modelom Mi 8, len neprinášal výrez pre selfie kameru ale na displeji sa nachádzal hrubý rámik. Spoločnosti sa však úspešne podarilo dokončiť smartfón s výrezom pre selfie kameru a nakoniec pôvodný Mi 7 vôbec nevydalo.

Vedeli ste, ako to bolo s týmito pôvodnými smartfónmi? A ktorý model bol váš prvý? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať