Poco F4 GT
Zdroj: Poco Global

Poco F4 GT ako herná novinka v Európe: Čo ponúka tento nový model a pre koho je určený?

Poco F4 GT prichádza do Európy ako jeden z najlacnejších herných smartfónov s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1. Pozrite sa, čo ponúka.

Čínsky gigant len pred niekoľkými minútami predstavil svoj nový model s označením Poco F4 GT. Fanúšikom spoločnosti však určite neušlo, že ide už o druhý model s prívlastkom GT od spoločnosti Poco. Týmito písmenkami spoločnosť označuje herné smartfóny, ktoré prináša za hranice Číny. Nový Poco F4 GT totiž nie je takou novinkou, ako by sa zdalo. Tento model totiž už dôverne poznáme z čínskeho predstavenia pod názvom Redmi K50 Gaming. Už v Číne zaujal skvelou výbavou a na herný smartfón aj dostupnou cenou. Čo tento model teda prináša? Pozrite sa na to teraz spolu s nami!

Poco F4 GT prináša vysoký výkon a rýchlosť

Ak si dobre pamätáte minuloročný model Poco F3 GT, v jeho útrobách sme našli čipset MediaTek Dimensity 1200. To však nestačilo hernej komunite a Poco nám tento rok prináša čipset Snapdragon 8 Gen 1. Poco sa sústredilo na vrcholný aj udržateľný výkon, pričom nezanedbalo ani chladenie. V Poco F4 GT nájdeme pokročilé chladenie v podobe LiquidCool Technology 3.0, ktoré dokáže skvele chladiť smartfón aj počas hrania. Poteší nás aj podpora 120W nabíjania, ktoré plnú kapacitu batérie dokáže nabiť za 17 minút. Ak by sme však počas nabíjania hrali, 4700mAh batériu dokážeme nabiť za 27 minút.

O rýchlosť smartfónu sa ďalej postará rýchle úložisko typu UFS 3.1. Tu však so smartfónom nekončíme. Poteší nás aj 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Displej je rovný, čím sa nám počas hrania nestane, že by sme praktizovali náhodné dotyky po zahnutých stranách displeja. Displej je chránený najnovšou ochranou displeja typu Corning Gorilla Glass Victus.

Smartfón prináša množstvo herných vlastností

Či už sa rozprávame o ovládaní smartfónu, skvelých vibráciách či zvuku, Poco F4 GT nezaostáva ani v jednej oblasti. V zariadení nájdeme skvelé herné tlačidlá, ktoré sú počas bežného používania smartfónu skryté v smartfóne. Počas hrania ich však vieme vysunúť, čím si uľahčíme hranie hier. Za spomenutie stojí aj lineárny motor CyberEngine, ktorý patrí medzi tie najlepšie vo svojej kategórii. Model tak bude môcť prinášať rôzne typy vibrácií, ktoré nás vedia osloviť pri hraní aj obyčajnom používaní smartfónu. Pre najlepší zážitok zo smartfónu v zariadení ďalej nájdeme štyri reproduktory a tiež podporu Dolby Atmos.

Poco F4 GT colors
Zdroj: Poco Global

Poslednou doménou na ktorú sa teraz zameriame je kamera. V smartfóne s označením Poco F4 GT totiž nájdeme 64mpx hlavný snímač kamery v kombinácii s 8mpx ultraširokým a 2mpx makro snímačom. O selfie snímky sa ďalej postará 20mpx selfie kamera, ktorú Poco umiestnilo do centrálneho priestrelu v displeji. Po spomenutí týchto všetkých špecifikácií vás určite zaujíma, koľko bude tento smartfón stáť. K dispozícii bude v dvoch pamäťových konfiguráciách, pričom lacnejšia verzia 8/128GB bude v predaji za 599€. Ak by sme si však smartfón kúpili v predpredaji do 7.5.2022, kúpiť si ho môžeme už za 499€. Vyššia pamäťová konfigurácia vo verzii 12/256GB bude v predaji za 699€ a pri skoršej kúpe rovnako platí zľava 100€.

Oslovil vás najnovší model z dielne Poco? A čo poviete na cenu, je podľa vás výhodná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať