Poco M4 5G kamera 1
Zdroj: YouTube (Poco Global)

Poco M4 5G prichádza aj do Európy: Novinka z dielne Xiaomi prichádza s lákavou cenou!

Poco M4 5G prináša lákavú cenovku pre výbavu, ktorá nám postačí na každodenné používanie. Pozrite sa, ako prebehlo predstavenie modelu.

Pozornému fanúšikovi spoločnosti Xiaomi určite neušlo, že sa na indickom trhu model s názvom Poco M4 5G už nachádza. Teraz však smartfón s rovnakým dizajnom a len menšími úpravami prichádza do Európy, pričom sme len pred malou chvíľkou mohli sledovať odhalenie tohto zariadenia. Smartfón nás potešil výbavou, ktorá postačí na bežné denné používanie, no nechýba mu ani lákavá cenovka. Ak ste teda čakali na to, čo tento smartfón od spoločnosti Poco ponúkne a nemali ste čas na sledovanie predstavovania, ste na správnom mieste. My vám totiž práve prinášame čerstvé správy z odhalenia tohto modelu pre globálny trh.

Stredná trieda s čipsetom od MediaTeku

Poco M4 5G prichádza ako lacná verzia smartfónu, ktorý ponúkne 5G pripojenie pre rýchlejšie surfovanie na internete. K tomu mu poslúži čipset MediaTek Dimensity 700, ktorý nájdeme napríklad aj v smartfóne s označením Redmi 10 5G, na ktorý sa model veľmi nápadne podobá. V zariadení nájdeme napríklad aj rýchle úložisko typu UFS 2.2, no jeho prednosťou je aj displej. Čoraz častejšie v strednej triede smartfónov totiž vidíme displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou a nový model od Poco nie je výnimkou.

Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Poco Global)

6.58″ IPS LCD displej podporuje až 90Hz obnovovaciu frekvenciu a ako ochranu Poco zvolilo Corning Gorilla Glass 3. Prejdime však k operačnému systému. Poco M4 5G prichádza so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13, čo sú aktuálne najnovšie verzie systému pre smartfóny. Modelu nechýba ani 3.5mm jack pre pripojenie slúchadiel alebo NFC pre bezkontaktné platby smartfónom. Predností má však smartfón viac, najmä teda keď sa rozprávame o výdrži zariadenia na jedno nabitie.

Poco M4 5G prichádza s dlhou výdržou na jedno nabitie, no kamera je skôr priemerom

Čo sa týka batérie, Poco M4 5G prináša 5000mAh batériu, pričom ju budeme môcť nabiť až 18W nabíjaním. Takéto nabíjanie nie je ničím výnimočným v strednej triede, no o výdrž batérie sa vôbec nemusíme obávať. Smartfón by nám mal s prehľadom na jedno nabitie vydržať aj dlhšie ako len jeden deň. Keď sa však pozrieme na kameru, ide skôr o priemer, ktorý by sme mohli vidieť v nižšej triede smartfónov. Hlavný snímač kamery ponúka len 13mpx a dopĺňa ho 2mpx hĺbkový snímač. Tieto snímače sa dnes už veľmi nevyužívajú a na jeho mieste by sme radšej videli aspoň makro snímač. Selfie kamera ponúka 8mpx snímač.

Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Frankie Tech)

Prejdime ale k cene. Poco M4 5G sa v Európe bude pohybovať s veľmi atraktívnou cenou, pričom si ho budeme môcť kúpiť s cenou pravdepodobne okolo 200€. Ako sme už spomenuli, ide o strednú triedu smartfónov, po ktorej by skôr siahli menej náročné osoby, no pokojne nám postačí na bežné denné používanie. Z tohto dôvodu je cena naozaj atraktívna a veríme, že si smartfón nájde množstvo fanúšikov.

Pozdáva sa vám model Poco M4 5G? A zvažujete jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať