Poco smartfon (1)
Zdroj: unsplash.com (Vinicius "amnx" Amano)

Poco pre nás chystá nástupcu populárneho modelu: Tento lacný model vás očarí!

Poco M4 Pro má byť novým smartfónom do série lacných smartfónov. S takouto cenou je tento model predurčený k úspechu, pozrite sa na to!

Smartfóny od spoločnosti Poco patria medzi veľmi populárne modely. Nájdeme medzi nimi veľmi vydarenú strednú až vyššiu strednú triedu, ktorá nás láka nižšou cenou i skvelou výbavou. Medzi lacnejšie smartfóny môžeme zaradiť i modely z modelového radu Poco M. Tieto modely majú mnoho predností a spoločnosť pre nás plánuje predstavenie nástupcu populárneho Poco M3. Nový model s označením M4 Pro by mal prísť už v najbližších týždňoch a my už poznáme i základné znaky výbavy tohto smartfónu. Priniesol nám ich portál Xiaomiadictos.com a my už teraz vieme, že tento smartfón bude rozhodne stáť za hriech. Čo nám ponúkne ďalší model z radov populárnej dcérskej spoločnosti Xiaomi? Pozrite sa na to spolu s nami!

4G verzia smartfónu bude mať čo ponúknuť

Názov modelu Poco M4 Pro vás možno mohol zmiasť. Dôvodom je existencia modelu s označením Poco M4 Pro 5G, ktorý je v súčasnosti globálnou verziou čínskeho modelu Redmi Note 11. Nerozprávame sa však o tom istom smartfóne. 4G verzia tohto smartfónu má byť originálnym smartfónom dcérskej spoločnosti Xiaomi a nemá ísť o ďalší rebrandovaný model od Redmi. Zo skúsenosti z minulých rokov vieme, že originálne modely od Poco prinášajú vysokú kvalitu a nízku cenu. Inak tomu nemá byť ani u tohto modelu.

V súčasnosti nevieme nič o výkone či čipsete nového smartfónu. Vzhľadom k odhadovanej cene smartfónu, ktorá je na úrovni 149€ odhadujeme, že sa stretneme s čipsetom od Snapdragonu z radov 6xx, prípadne nejakého MediaTeku z radov Helio G. Už dnes však vieme, že nový smartfón s označením Poco M4 Pro získa 90Hz displej, pri tejto cene odhadujeme IPS LCD panel. Rovnako poznáme i informáciu o kamere, ktorá bude k tejto cenovej úrovni nadpriemerná. Dočkať sa totiž máme až 64-megapixelového hlavného snímača kamery, ktorý má pre smartfón priniesť spoločnosť OmniVision.

Pôjde o globálny model

V dnešnej dobe sa častokrát stretávame s tým, že je smartfón určený len pre Čínu a za jej hranice sa nedostane. To však nie je prípad pripravovaného Poco M4 Pro. 4G verzia tohto smartfónu má prísť na globálny trh, čo naznačuje písmenko G v kódovom označení 2201117PG. Model je vraj podľa našich informácií takmer pripravený na svoje predstavenie, čo nás rozhodne teší. Kedy sa však Poco rozhodne tento model uviezť na náš trh konkrétne nevieme. Očakávame, že predstavenie modelu prebehne v najbližších týždňoch.

Čo poviete na nový model z radu Poco, pozdáva sa vám? A akú výbavu by ste u tohto lacného modelu očakávali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať