POCO M3
Zdroj: POCO

Poco X3 GT je na ceste: Pôjde o novinku alebo ďalší rebrand?

Xiaomi nás poslednou dobou bohato zásobuje smartfónmi až sa v nich nevieme orientovať. Podľa posledných informácií je na ceste smartfón s názvom Poco F3 GT, týmto to však nekončí. Známy leaker Kacper Skrzypek na sociálnej sieti Twitter odhalil existenciu ďalšieho smartfónu z produkcie indickej dcérskej začky a už podľa názvu vieme odhadnúť, že sa model sústredí na vysoký výkon. Poco X3 GT je teda na ceste, pôjde však o nový smartfón, alebo uvidíme ďalší rebrandovaný model?

Poco X3 GT

Ako sme spomínali vyššie, novinka od Poco bola odhalená známym leakerom. Odhaduje sa, že pôjde o indický model, ktorý by však mohol prísť i do Európy, keďže väčšina indických modelov sa dostáva i ku nám. O aký model však pôjde? Zatiaľ je to však len o dohadoch a môže prísť ako úplne nový smartfón, tak i rebrandovaný, teda už existujúci model.

Špecifikácie smartfónu

I keď zatiaľ nepoznáme žiadne vlastnosti smartfónu, odhaduje sa, že by mohlo ísť o čínsku verziu smartfónu Redmi Note 10 Pro 5G. Tá podľa leakera výjde taktiež pod krídlami spoločosti Poco a vôbec by sme neboli prekvapení, keby tomu tak bolo.

Redmi Note 10 Pro 5G bol predstavený len nedávno a svojou výbavou by dokonale zapadol medzi modelový rad Poco X3. Srdcom smartfónu je čipset MediaTek Dimensity 1100 a jeho pýchou je i 120Hz IPS LCD displej. Rovnako ako herný smartfón od Redmi priniesol duálne reproduktory od JBL, výdrž zaobstaráva 5000mAh batéria a nechýba ani podpora 67W nabíjania. Čo sa týka kamery, tá pozostáva z 3 snímačov. Hlavný snímač ponúkne 64mpx a doplnia ho 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. O selfie snímky sa postará zasa 16mpx snímač v stredovom priestrele.

Či tomu tak naozaj bude, alebo sa môžeme tešiť na úplne nový model zatiaľ nie je známe. Prítomnosť čínskeho Redmi Note 10 Pro by nás tu však isto potešila a pravdepodobnosť, že ku nám zavíta ako Poco X3 GT je celkom vysoká. Zlákal by smartfón i vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať