Poxo X3 GT
Zdroj: YouTube (YugaTech)

Poco X3 GT mieri na globálny trh. Čo bude stáť a čo ponúka?

Spoločnosť Xiaomi, resp. dcérska značka Poco, predstavila v týchto dňoch „nový“ smartfón. Ide konkrétne o model zariadenia Poco X3 GT. Nový v úvodzovkách píšeme preto, lebo o nové zariadenia ani tak nejde. Vo svojej podstate ide o smartfóny, ktorý už dobre poznáme, Redmi Note 10 Pro 5G. Ide o zariadenie, ktoré sa teší na čínskom trhu veľkej obľube.

Poco X3 GT: Dostupný smartfón so zaujímavými špecifikáciami

Hoci ide len o premenované zariadenie, tak aj napriek tomu, záujemcovia o tento model, sa majú na čo tešiť. Smartfón ponúka procesor z kuchyne spoločnosti MediaTek, konkrétne Dimensity 1100, samozrejme, s podporou 5G technológie. Okrem iného sa môže pochváliť ešte operačnou pamäťou o kapacite 8GB typu LPDDR4X spolu s 128, resp. 256 GB úložným priestorom typu UFS 3.1.

Poteší aj batéria s kapacitou 5000mAh, ktorú je možné nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania a to až pri výkone 67W. Môžeme tak povedať, že túto vlastnosť si zariadenie zapožičalo od vlajkových lodí spoločnosti Xiaomi. Okrem iného smartfón ponúka ešte 6,6“ IPS LCD displej so zobrazovacou frekvenciou 120Hz a rozlíšením 2400 x 1080 bodov.

Čo sa týka hlavného kamerového modulu, tak ten ponúka 3 snímače. Ide konkrétne o hlavný 64-megapixelový snímač (f/1.79), ktorý je doplnený o 8-megapixelový ultraširoký snímač (f/2.2) a 2-megapixelový makro snímač (f/2-4). V prípade selfie kamery, používatelia sa môžu tešiť na rozlíšenie 16-megapixelov.

Samozrejme, pri pohľade na konektivitu, nechýba podpora najnovšie štandardu Wi-Fi 6, IR Blaster, 5G, či Bluetooth vo verzii 5.2.

Zostáva nám zodpovedať už len jednu otázku, ktorou je, čo si Xiaomi bude pýtať za zariadenie na globálnom trhu? Nuž, záujemcovia o tento model smartfónu, budú musieť vo svojich peňaženkách nájsť 299 dolárov, čo je približne 250 eur.

Zdroj: xda-developers.com

Mohlo by vás tiež zaujímať