Poco znacka
Zdroj: Xmobile.sk

Poco X3 Pro: Objavili sa správy o možnom termíne predstavenia, ako aj o procesore. Čo na to hovoríte?

Predstavenie zariadenia Poco X3 Pro je na spadnutie. Dočkať by sme sa ho mohli ešte v tomto mesiaci.

Posledné týždne pozornosť na seba strhla spoločnosť Redmi, ktorá predstavila nielen produktovú radu smartfónov Redmi K40, ale Redmi Note 10. Najnovšie sa preto pozornosť presúva k ďalšej dcérskej značke Xiaomi, ide konkrétne o Poco. Dôvodom je očakávané uvedenie zariadenia Poco X3 Pro na trh. Čo všetko zatiaľ vieme o pripravovanom smartfóne?

Poco X3 Pro je spadnutie! Kedy sa ho dočkáme?

Generálny riaditeľ Poco (India), Anuj Sharma, ešte koncom minulého roka prezradil, že Poco F1 nedostal doposiaľ „skutočného“ nástupcu. Tieto vyjadrenia prekvapili mnohých. Dôvodom je, že v čase kedy to povedal, na trhu už bolo zariadenie Poco F2 Pro, ktoré sa hrdí prívlastkom „vlajkový smartfón“. Nuž, a to je aj jeden z dôvodov, prečo sa okolo Poco začalo diskutovať vo zvýšenej miere. Jedna z najčastejších otázok bola, kedy sa teda dočkáme nástupcu? Nuž, na túto otázku sme doposiaľ nepoznali odpoveď. Najnovšie však známy leaker informácií, prišiel so správami, ktoré nás významne približuje k toľko žiadanej odpovedi.

Portál xiaomiadictos informuje, že nový Poco X3 Pro, ktorý nedávno prešiel prvými certifikáciami, by mal byť uvedený na trh veľmi skoro. S informáciami prišiel Mukul Sharma (pozn. redakcie: nemýľte si ho s riaditeľom Poco), ktorý je známy mnohými únikmi zákulisných informácií, ktoré preberajú tie najväčšie média v odbore vzhľadom na ich presnosť.

Ten v publikovanom statuse píše, že k predstaveniu by malo dôjsť už čoskoro. Rovnako hovorí, že nový Poco X3 Pro bude viac menej prezlečeným smartfónom Redmi K40 Pro, ktorý bude určený pre globálny trh s tým rozdielom, že nebude poháňaný procesorom Snapdragon 888 (resp. procesorom Snapdragon 870), ale procesorom Snapdragon 860. Rovnako by mal disponovať 120Hz FHD+ displejom, či batériou s kapacitou 5 200mAh. Popri ňom by mal byť uvedený rovnako smartfóny Poco F3, ktorý zas bude vychádzať zo zariadenia Redmi K40.

Portál v závere dodáva, že zariadenie podľa ich zdrojov, bude uvedené na trh už v priebehu marca.

Mohlo by vás tiež zaujímať