Poco X3 NFC
Zdroj: YouTube (YugaTech)

Poco X4 5G by mal prísť vo veľmi dohľadnej dobe: Potvrdené sú i niektoré súčasti jeho výbavy!

Model Poco X4 5G je na ceste a vieme, ktorý model mu bude predlohou. Xiaomi opäť raz "zrecykluje" model od spoločnosti Redmi.

V poslednej dobe vás častejšie informujeme o nových smartfónoch, ktoré pre nás Xiaomi a jeho dcérske spoločnosti pripravujú. Množstvo modelových radov v súčasnosti získava nových členov, ktorí sú nástupcami minuloročnej generácie smartfónov. Medzi takýchto nástupcov môžeme zaradiť i model Poco X4 5G, ktorý má byť nástupcom populárneho Poco X3 NFC ešte zo septembra roku 2020. Ten sa minulý rok nedočkal novej generácie, len vylepšeného modelu s označením Poco X3 Pro. Ako to však vyzerá, už v nasledujúcich dňoch či týždňoch nám spoločnosť Poco predstaví nový model, informuje portál mundoxiaomi.com. Nie je však isté, či to bude až taká novinka.

Model Poco X4 5G získa čipset od Qualcommu

Najnovšie správy o smartfóne z radov Poco X nás naozaj informujú o čipsete, ktorý bude od spoločnosti Qualcomm. Ide o príjemné informácie, nakoľko Xiaomi v poslednej dobe rozširuje svoju spoluprácu s konkurenčným MediaTekom. Ten však nie je toľko populárny a prítomnosť takéhoto čipsetu vedia potenciálnych majiteľov nakoniec aj odradiť. V prípade modelu Poco X4 5G však má Xiaomi využiť čipset Snapdragon 695. Ten sme však už videli u modelu Redmi Note 11 Pro 5G. A ak si vieme všetky informácie o smartfóne spojiť, práve tento model bude zrejme predlohou pre nový smartfón od spoločnosti Poco.

Nový Poco X4 5G tak nebude úplne nový a nakoniec sa má stať len „prezlečeným“ modelom Redmi Note 11 Pro 5G v kabáte od spoločnosti Poco. V porovnaní s pôvodným Poco X3 NFC sa však dočkáme pokroku, ktorý vidíme už len vo využití 5G konektivity. Pôvodný model totiž prístup do tejto generácie siete nepodporoval, nový Poco X4 5G však ako už z názvu vyplýva bude. Model ďalej konečne ponúkne AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou a mali by sme sa dočkať i lepšej kamery či rýchlejšieho 67W nabíjania. Pokrok teda bude značný a poteší nás i informácia, že model od Poco by mal získať o niečo nižšiu cenu, ako pôvodný Redmi Note 11 Pro 5G.

Predstavenie môžeme očakávať v blízkej dobe

Niektoré zdroje poukazujú na to, že by sme sa nového Poco X4 5G mohli dočkať už v priebehu marca, pričom by sme nemuseli vidieť len tento jeden model. Poco by totiž po jeho boku mohlo predstaviť i model Poco X4 Pro a dokonca i Poco F4, ktorý bude vychádzať zo série Redmi K50. Túto sériu nám Redmi predstaví už v stredu, 16.2.2021, takže globálne predstavenie modelov sa naozaj môže blížiť. Na druhú stranu nás predstaviteľ Poco Global prostredníctvom sociálnej siete upozornil, že február bude pre Poco veľmi významný.

Nových modelov by sme sa tak možno mohli dočkať už v priebehu tohto mesiaca. Nič teda nie je výlúčené najmä preto, že nás Xiaomi svojimi smartfónmi rado prekvapuje. Tešíte sa na predstavenie nových smartfónov? A ste fanúšikmi spoločnosti Poco? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať