Poco X4 Pro 5G launch
Zdroj: Poco

Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G: Smartfóny, medzi ktorými si vyberie naozaj každý

Poco X4 Pro 5G prináša prémiový výkon s cenou do 300€. Naopak Poco M4 Pro 4G je modelom, ktorý nám ponúka ešte lacnejší MediaTek.

Len pred malou chvíľkou prebehlo predstavenie modelov z radu Poco X4 a Poco M4. Novinkami sú tak dva smartfóny, ktoré oslovia naozaj každého jedného používateľa smartfónov. Poco jednoducho vie ako osloviť široké obecenstvo ľudí a svojimi novinkami nás naozaj núti premýšľať nad kúpou niektorého z nich. Pozrite sa teraz spolu s nami, čo nové modely s označením Poco X4 Pro 5G a Poco M4 Pro 4G ponúkajú, a prečo budú patriť medzi jedny z najobľúbenejších modelov celej skupiny Xiaomi. Prinášajú totiž vysoký výkon, skvelé funkcie a výbavu za veľmi lákavú cenu. A prezradíme vám, že počas nasledujúcich dní bude tá cena ešte lákavejšia.

Poco X4 Pro 5G – vysoký výkon za dostupnú cenu

Určite vás zaujíma, ako vyzerá a čo ponúka výkonnejší smartfón z dvojice. Je ním Poco X4 Pro 5G, ktorý poháňa čipset Snapdragon 695. Ten prináša vyšší výkon dokonca i ako čipset Snapdragon 750G, nenechajte sa teda zmiasť číslovaním. Vďaka tomuto čipsetu sa model radí do 5G segmentu spoločnosti a okrem výkonného procesora nám ponúka i skvelý displej. Ide o 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie a 360Hz vzorkovacej frekvencie. Telo smartfónu je ďalej sklenené a model bude dostupný v čiernej, modrej a ikonickej Poco yellow farbe.

Poco X4 Pro 5G
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Poco X4 Pro 5G ďalej získava 108mpx snímač kamery, ktorý dopĺňa 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Selfie kamera má v tomto prípade 16mpx. Batéria smartfónu má kapacitu 5000mAh, čo pokojne vystačí aj na 2 dni používania zariadenia. Nabíjanie je možné až 67W adaptérom, ktorý nájdeme so smartfónom v balení. Model bude dostupný v dvoch pamäťových konfiguráciách, pričom základná konfigurácia 6 / 128GB bude dostupná už za 299€. Ak by nám bolo málo, možeme si priplatiť 50€ za konfiguráciu 8 / 256GB.

Poco M4 Pro 4G – lacnejší, no stále lákavý model

Model s označením Poco M4 Pro 4G mieri medzi používateľov, ktorí ocenia lákavú cenu a stále vysoký výkon. Srdcom zariadenia je čipset MediaTek Helio G96 a pýchou zariadenia menší 6.43″ AMOLED displej. Ten podporuje 90Hz obnovovaciu frekvenciu a 180Hz vzorkovaciu frekvenciu. K dispozícii bude rovnako ako u modelu Poco X4 Pro 5G 5000mAh batéria s výdržou na dva dni. V tomto prípade však v balení nájdeme len 33W adaptér, pretože rýchlejšie nabíjanie smartfón nepodporuje.

Poco M4 Pro 4G launch 1
Zdroj: Poco

Čo sa týka kamery, smartfón Poco M4 Pro 4G nám ponúka 64mpx hlavný snímač kamery v kombinácii s 8mpx ultraširokým a 2mpx makro snímačom. K dispozícii bude rovnako 16mpx selfie snímač. Za spomenutie stoja i duálne reproduktory, FM rádio, 3.5mm jack a IR blaster. Za cenu 219€ si budeme môcť kúpiť smartfón s úložiskom 6 / 128GB a vyššia 8 / 256GB verzia bude v predaji už za 269€. Predaj modelov začína 2.3. a v tento deň si ich budeme môcť objednať za ešte lákavejšiu cenu.

Čo poviete na nové modely z dielne Poco? Ako sa vám páčia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať