Poco X5 Pro 5G
Zdroj: Poco

Poco X5 5G aj Poco X5 Pro 5G sú realitou: Pozrite sa, čo ponúkajú žhavé novinky s lákavou cenou!

Modelový rad Poco X5 prichádza na Slovensko v zložení dvojice smartfónov. Pozrite sa, čo tieto novinky s lákavou výbavou ponúkajú.

Čínska spoločnosť Xiaomi svojim fanúšikom ponúka smartfóny viacerých cenových kategórií, ktoré delí medzi tri hlavné značky. Materské Xiaomi tak zvyčajne prináša vlajkové lode, Redmi sa sústreďuje aj na najlacnejšie zariadenia a potom je tu Poco ako najmladší člen skupiny. A práve Poco sa sústreďuje na cenovo dostupné zariadenia s výbavou, ktorú by sme u konkurencie len ťažko hľadali. Dôkazom sú aj zariadenia, ktoré spoločnosť len pred malou chvíľou predstavila a ak ste sledovali dianie okolo Poco v poslednej dobe, určite viete, o aké telefóny ide. Rozprávame sa o sérii Poco X5, ktorá sa skladá z dvojice zariadení určenej pre náš trh. Ako tieto modely vyzerajú si teraz prezradíme spoločne.

Poco X5 5G mení pohľad na strednú triedu

Lacnejším modelom série je Poco X5 5G, ktorý poháňa čipset Snapdragon 695. Tento čipset sme mohli minulý rok vidieť vo výkonnejších modeloch strednej triedy, čo zaručuje výkon aj tomuto zariadeniu. O plynulý chod zariadenia sa postará aj možnosť výberu pamäťovej konfigurácie, pričom najvyššou možnou voľbou v prípade RAM je 8GB a pamäť ROM až 256GB. Používatelia ale ocenia aj skvelý AMOLED displej s veľkosťou až 6.67″. Displej podporuje 120Hz obnovovaciu frekvenciu, čo sa dnes aj v strednej triede postupne stáva štandardom.

Zdroj: Poco

V oblasti fotografie určite nepôjde o žiadny fotomobil, no pre základné fotografie postačí. Vo výbave totiž nájdeme 48mpx hlavný snímač kamery, ktorý doplní 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Prednosťou zariadenia s označením Poco X5 5G je aj 5000mAh batéria, ktorá by mala podľa slov výrobcu vydržať až 21 hodín sledovania videa na YouTube. Nabíjanie prostredníctvom 33W adaptéra by pritom malo prebehnúť už za 68 minút pre naplnenie kapacity batérie.

Poco X5 5G
Zdroj: Poco

Poco X5 5G sa má predávať v troch farbách, pričom sa rozprávame o zelenej, modrej a čiernej. Predaj modelu na Slovensku sa začne 7.2.2023 a odporúčaná cena pre konfiguráciu 6+128GB je 269€.

Pro verzia zaujme výkonom, no aj ďalšími prednosťami

Okrem základného modelu nám na trh mieri aj Poco X5 Pro 5G s čipsetom Snapdragon 778G. Tento čipset sa klasifikuje ako jeden z najlepších v pohľade na úsporu batérie či výkon vo vyššej strednej triede. V benchmarkoch predbieha dokonca aj nedávno predstavený MediaTek Dimensity 1080, ktorý je od neho o niečo mladší. Čipset ale nie je jedinou prednosťou zariadenia. Fanúšikov poteší aj 120Hz Flow AMOLED displej s veľkosťou 6.67″. Model podporuje aj Dolby Vision pre ešte lepší zážitok zo sledovania videí či iného obsahu.

Poco X5 Pro 5G
Zdroj: Poco

Kamera v tomto prípade ponúka hlavný 108mpx snímač, ktorý doplní aj 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Ak vám ide o výdrž zariadenia, poteší vás rovnako 5000mAh batéria, ktorá vás určite nenechá nikde bez energie. Okrem toho zariadenie podporuje až 67W nabíjanie, pričom spoločnosť prisľúbila nabitie 30% batérie vášho Poco X5 Pro 5G len za 7 minút.

Poco X5 Pro 5G

Otázkou je ale cena zariadenia. Než sa k nej ale dostaneme, povieme si, že Poco X5 Pro 5G sa na trhu bude predávať v troch farbách, pričom ide o čiernu, modrú a typickú Poco Yellow žltú. Verzia zariadenia s pamäťovou konfiguráciou na úrovni 8+256GB sa bude predávať za 379€. Ak by ste sa pre jeho kúpu rozhodli, na Slovensku tak budete môcť spraviť už od 7.2.2023.

Pozdávajú sa vám novinky zo série Poco X5? A ktorý model vás zaujal viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať