funkcia okamzite prepisu_android zariadenia
Zdroj: XiaomiPortal.sk

Pozrite sa, ako môžete pomocou vášho Xiaomi smartfónu zaznamenať hovorené slovo a premeniť ho v textovú podobu

Pomocou aplikácie Okamžitý prepis od spoločnosti Google, môžete premeniť vaše zariadenia v diktafón, z ktorého viete preniesť text do textovej podoby

Určite sa mnohým z nás už v minulosti stalo, že sme potrebovali zaznamenať hovorené slovo a preniesť ho na papier. Najčastejšie sa týmto môžeme stretnúť počas prednášok, či rôznych porád. Ruka v ruke s tým však ide, že keď sa sústreďujeme na prepisovanie textu, tak strácame pozornosť o tom, čo sa vlastne hovorí. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti užitočnú aplikáciu od spoločnosti Google, Okamžitý prepis.

Prepíšte hovorené slovo do textovej podoby pomocou vášho zariadenia

Vo svojej podstate ide o veľmi jednoduchú, ale o to šikovnejšiu aplikáciu, ktorá funguje aj v slovenskom jazyku. Jej pôvodne využitie je za účelom, aby pomohla ľuďom so slabším sluchom lepšie komunikovať s okolitým svetom. Dá sa však využiť aj za iným účelom, a tým je zaznamenanie hovoreného slova a jeho prenesenie do textovej podoby.

Aplikácia funguje veľmi jednoducho. Po jej zapnutí stačí kliknúť na ikonu mikrofónu. Následne dôjde k zaznamenaniu hovoreného slova pričom samotný zaznamenávaný text môžete sledovať na obrazovke smartfónu. Následne, ako dôjde k zaznamenaniu textu, tak ten sa uloží do pamäte smartfónu. Dostupný je po dobu 3 dní, následne je vymazaným.

K samotnému textu sa môžete dostať prostredníctvom úvodnej obrazovky zariadenia v rozhraní aplikácie, kedy stačí potiahnuť obrazovku smerom dolu. Potom stačí vyznačiť text, a skopírovať ho napríklad do poznámkového blogu, Gmailu, prípadne inej obdobnej aplikácie, aby ste mohli s textom ďalej pracovať.

Zároveň musíme dodať, že aplikácie funguje na veľmi vysokej úrovni a je vcelku presnou pri zaznamenávaní hovoreného slova  vrátane Slovenčiny.

Mohlo by vás tiež zaujímať