Upozornenia a notifikacia Xiaomi
Zdroj: XMOBILE.sk

Pozrite sa, ako môžete v Xiaomi smartfóne vypnúť notifikácie z konkrétnych aplikácií, či hier

Upozornenia z aplikácií môžu byť aj vcelku otravnými. Takto im môžete vystaviť stopku

Funkcia notifikácii je skvelou, aby sme zostali neustále informovanými. Pribúdajúcimi aplikáciami v smartfóne, ktoré sa častokrát správajú agresívne z pohľadu frekvencie upozornení, môžu byť však aj vcelku otravnými. Ide hlavne o problém hier, ktoré častokrát s cieľom, aby ste si ju zapli, bombardujú používateľov notifikáciami niekoľkokrát denne. Ako je však možné obmedziť upozornenia z jednotlivých aplikácií, či hier, prípadne ich kompletne vypnúť?

Takto si môžete upraviť, resp. vypnúť notifikácie z jednotlivých aplikácií

Samotnú správu notifikácií pre jednotlivé aplikácie vo vašom Xiaomi telefóne nájdete pomocou nastavení smartfónu. Konkrétne si otvorte Nastavenia a potom sekciu Upozornenia.

Xiaomi nastavenia upozorneni_1
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Následne, ako môžete vidieť nižšie, tak sa vám načítajú rôzne možnosti zobrazenia notifikácií. Zároveň budete mať nižšie k dispozícii zoznam aplikácií, ktoré vám posielajú upozornenia.

Xiaomi nastavenia upozorneni_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

V prípade, ak by ste chceli vypnúť notifikácie z nejakej aplikácie, tak stačí kliknúť len na možnosť vypnutia (viď prvý obrázok nižšie). Do pozornosti by sme vám však chceli dať možnosť ich prispôsobenie. Za týmto účelom sme si vybrali aplikáciu WhatsApp. Potom, ako kliknete na ikonu aplikácie, tak uvidíte vcelku širokú škálu možnosti prispôsobenia upozornení (pozn. redakcie: táto ponuka je od aplikácie k aplikácii mierne odlišnou). Môžete tam napríklad upraviť spôsob zobrazenia upozornenia, prioritizáciu upozornení a podobne. Určite tieto nastavenia neprehliadajte.

Pevne veríme, že článok bol pre vás užitočným a pomôže vám zbaviť sa otravných notifikácií z aplikácií, či hier.

Mohlo by vás tiež zaujímať