Android 11
Zdroj: Unsplash.com (Mika Baumeister)

Pozrite sa, ako môžete vidieť všetky nainštalované aplikácie vo vašom telefóne a to aj tie, o ktorých neviete

Android pred nami skrýva mnoho aplikácií a my mnohokrát ani nevieme, čo sú zač. Dôvod je jednoduchý, veľa aplikácií je v smartfóne nainštalovaných pre jeho správny chodfunkcionalitu už od výroby a výrobca nás nechce zaťažovať ich zoznamom, prípadnou možnosťou ich vymazania, ku ktorému by mohlo dôjsť. Preto ich pred nami skrýva.

Rovnako treba dodať, že častokrát sa nám môžu do zariadenia dostať i rôzne aplikácie, ktoré sú malwarom. Tie častokrát nie sú viditeľnými v bežnom zozname aplikácií, a preto by ste návod nižšie nemali prehliadať.

No mnohých z nás určite zaujíma, prečo je položka Aplikácie v prehľade zaplnenia úložiska taká veľká, keď toľko aplikácií ani nainštalovaných nemáme. Preto sa pozrime na návod, ktorý nám pomôže odhaliť tieto skryté aplikácie. Dôležité je zmieniť, že postup sa môže mierne líšiť pri rôznych značkách a nadstavbách, no princíp je rovnaký a určite všetky skryté aplikácie nájdete aj vy. V našom prípade ukazujeme postup na nadstavbe MIUI.

Návod, ako zobraziť aj skryté aplikácie

  1. V Nastaveniach nájdeme Aplikácie
  2. V prípade MIUI musíme ďalej kliknúť na Spravovať aplikácie, kde nám ukáže (takmer) všetky aplikácie
  3. Následne klikneme na tri bodky v pravom hornom rohu a klikneme na Zobraziť všetky aplikácie. Tento krok sa môže líšiť, zobrazenie všetkých aplikácií sa môže nachádzať aj v samostatnej roletke.
  4. V zozname nám pribudli všetky skryté aplikácie

Po tomto návode si môžeme všimnúť, že zoznam aplikácií narástol. Ide zväčša o systémové aplikácie, ktoré sú nainštalované pre správny chod zariadenia a ak sa v nich veľmi nevyznáte, neodporúča sa zasahovanie či ich odinštalovanie. Rovnako však týmto spôsobom môžete identifikovať i aplikácie, ktoré môžu byť malwerom.

Tento návod má slúžiť najmä pre účely zvedavosti, aby ste zistili, čo všetko sa vo vašom smartfóne vlastne nachádza.

Zdroj: howtogeek.com

Mohlo by vás tiež zaujímať