Xiaomi_svet
Zdroj: Wikimedia, Xmobile.sk

Prečo by sme mali skúsiť zmeniť región v našom Xiaomi? Pozrite sa, ako to môžete spraviť!

Takto jednoducho môžete zmeniť región vášho Xiaomi a užívať si tak ďalšie možnosti a funkcie smartfónu. Využiť by ste to mali aj vy.

Ak patríte medzi skúsenejších používateľov smartfónov od spoločnosti Xiaomi a tiež ich dcérskych značiek, určite viete, že si v zariadení môžete zmeniť región. Primárne by váš región mal byť nastavený na Slovensko, to však nutne neznamená, že toto nastavenie musíte dodržiavať. Zvoliť si totiž môžete akýkoľvek región chcete. V takomto prípade prispôsobíte softvérové limitácie a preferencie práve ku krajine, ktorú si sami zvolíte. Je to však bezpečné pri používaní nášho mobilu? A prečo by sme si mali chcieť zmeniť región a tým pádom aj nejaké nastavenie zariadenia? Bližšie sa na túto problematiku zameral portál xiaomist.com a my vám teraz prinesieme zhrnutie toho najdôležitejšieho, čo by ste mali vedieť.

Je bezpečné meniť región v našom Xiaomi smartfóne?

Mnohí používatelia neradi menia nastavenia, ktoré im prednastaví smartfón sám. To isté sa týka aj nastavenia regiónu, kedy používatelia jednoducho radšej využijú región Slovensko. Iné regióny im však vedia priniesť výhody, ktoré náš región neponúka. Preto si hneď pre začiatok povieme, že je úplne bezpečné zmeniť si svoj región zariadenia, pričom z toho vyplýva hneď niekoľko výhod. Prvou výhodou je, že Európska únia určila pre smartfóny isté regulácie. Jednou z nich je napríklad limitácia hlasitosti pri slúchadlách. To sa však nedeje mimo krajiny EÚ. Ak teda túto limitáciu chceme obísť, mali by sme si zmeniť región mimo európske krajiny.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Výhodnou krajinou pre voľbu regiónu je India. Nadstaba MIUI pri lokalizácii na Indiu ponúka viacero skvelých funkcií, ktoré sa adaptujú pre tento región. Najvýznamnejšou zmenou v Indii je prispôsobenie v aplikácii Motívy, ktorá nám tak ponúka viac možností. Môžeme si napríklad zmeniť font písma zariadenia, využiť viacero tém a celkovo túto systémovú aplikáciu využívať bez akéhokoľvek obmedzenia. Zmenou regiónu nezmeníme nadstavbu MIUI ako takú. Naše Xiaomi sa viac adaptuje na podmienky, aké sú v daných regiónoch a umožní nám viac prispôsobovať svoje zariadenie.

Má to aj ďalšie výhody

Keď si zmeníte región vášho Xiaomi, mali by ste si všimnúť, že sa vám na domovskú obrazovku pridali nejaké aplikácie. V tomto prípade ide o predinštalované aplikácie v rámci iného regiónu a pokojne ich môžete odinštalovať. Zmenu regiónu by sme však mali zvážiť aj vo chvíli, kedy naše zariadenie čaká na aktualizáciu, ktorá dlhú dobu neprichádza. Zmenou regiónu sa dá aktualizácia „vyvolať“, pričom vám odporúčame využiť napríklad región Česko. Nejde o oficiálne riešenie problému, no zároveň musíme poznamenať, že zmena regiónu tento problém vyriešila už vo viacerých prípadoch. Nižšie sa môžete pozrieť, ako na zmenu regiónu vo vašom Xiaomi postupovať.

  • V nastaveniach vášho Xiaomi klepnite na možnosť Ďalšie nastavenia
  • Zvoľte možnosť Región
  • Vyberte si, aký región chcete využívať

Poznali ste túto možnosť vo vašom Xiaomi aj predtým? A využili ste možnosť zmeny regiónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať