MIUI 12
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Prečo Xiaomi nemá pevnú politiku aktualizácií nadstavby MIUI?

Za štandardných podmienok Xiaomi softwarovo podporuje zariadenie po dobu 36 mesiacov

Softwarové aktualizácie operačného systému a nadstavby mnohí z nás berú ako samozrejmosť. Dôvodom je, že väčšina výrobcov v súčasnosti má nejakú oficiálnu politiku, na základe ktorej sú neskôr uvoľňované aktualizácie. Spoločnosť Xiaomi však oficiálnou politikou nedisponuje, hoci patrí medzi výrobcov smartfónov, ktorí uvoľňujú aktualizácie pre svoje zariadenia vo zvýšenej miere. Prečo je tomu tak?

Nie tak dávno na oficiálnom blogu spoločnosti, c.mi.com, bola vyspovedaná dvojica vývojárov nadstavby MIUI. Konkrétne ide o Adama Jianga a Boqinga Yanga.

Prečo Xiaomi nemá pevnú politiku aktualizácií?

Okrem viacerých zaujímavosti, ktoré prezradili, sa vývojári vyjadrili aj k politike aktualizácií nadstavby MIUI. V rámci rozhovoru prezradili, že hoci spoločnosť nemá oficiálnu politiku, tak aj napriek tomu interné pravidlá spoločnosti sú nastavené tak, že softwarová podpora smartfónov je nastavená po dobu 36 mesiacov od oficiálneho predstavenia zariadenia. V praxi to znamená približne 12 väčších aktualizácií.

Prečo však nie je toto pravidlo oficiálnym? Nuž, skrývajú sa za tým obavy spojené s nepredvídateľnými faktormi, ktoré môžu v praxi spôsobiť to, že spoločnosť jednoducho nebude schopnou doručiť sľubované aktualizácie.

„V skutočnosti je pri projektoch na úrovni systému príliš veľa nekontrolovateľných faktorov, ktoré môžu zabrzdiť pokrok. Časová os pre aktualizácie MIUI preto nie je dostupnou.“

Ste spokojný s frekvenciou a kvalitou aktualizácií pre váš smartfón? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Mohlo by vás tiež zaujímať