POCO X3 NFC
Zdroj: XMOBILE.sk

Predstavenie modelu Poco F4 sa blíži: Veľké zmeny v porovnaní s minulou generáciou však nečakajte!

Poco F4 by mal nakoniec predsalen vychádzať z Redmi K40S. Zmena vo výbave tak bude minimálna, aspoň dizajn bude modernejší, zdá sa.

Od predstavenia poslednej generácie smartfónov z radu Poco F ubehla už nejaká doba. Tento rok sme zatiaľ mohli sledovať predstavenie novej generácie modelov len v podobe hernej novinky Poco F4 GT, no základný Poco F3 z minulého roka ešte nezískal svojho nástupcu. Predstavenie pripravovaného Poco F4 sa však blíži a novinka pomaly prechádza certifikáciami. My už však teraz vieme, že nezíska veľa zmien v porovnaní s minuloročným smartfónom z tejto série. Dočkáme sa len miernych úprav, ktoré nepotešia úplne každého. Informácie o pripravovanom smartfóne nám priniesol portál mundoxiaomi.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Poco F4 nezíska zmeny, na ktoré čakáme

Minuloročný Poco F3 bol obrovským lákadlom pre fanúšikov, ktorí si chceli kúpiť výkonný smartfón s čipsetom Snapdragon 870 za výhodnú cenu. Niektorí majitelia tohto modelu však narazili na problémy, ktoré sú v tejto cenovke síce odpustiteľné, no predsa len nepotešia. Aby Poco tak mohlo priniesť nižšiu cenu, muselo niekde zaviesť kompromisy. Jedným z nich bola kamera, ktorá mala tri snímače. Hlavný snímač mal však len 48 megapixelov, čo úprimne nie je veľká sláva. Druhou nevýhodou smartfónu bolo nabíjanie, ktoré podporovalo výkon do 33W. Smartfóny s čipsetom Snapdragon 870 však už bežne siahali aj po výkonnejšom 67W nabíjaní.

Čínsky gigant sa však tento rok rozhodol oprášiť popularitu minuloročného modelu a Poco F3 „zrecyklovať“. Nový Poco F4 by totiž nemal získať veľké zmeny vo výbave a jeho najväčším kameňom úrazu môže byť opäť kamera. Tá má byť totiž identická aspoň v prípade hlavného snímača. Bonusom má však byť optická stabilizácia obrazu, čo uspokojí aspoň niekoho. Ak však bude nový Poco F4 vychádzať z čínskeho modelu Redmi K40S, pohorší si pri makro snímači, ktorý by mal mať miesto 5mpx len 2mpx. A práve tento model od Redmi má byť základom pre nový model od Poco.

Podobná kapacita batérie, rýchlejšie nabíjanie

Ak by Poco F4 nakoniec teda vychádzal z čínskeho Redmi K40S, priniesol by so sebou nový dizajn, ktorý by bol viac adaptovaný na tento rok. To však nie je úplne všetko a vylepšenie by prišlo aj v oblasti nabíjania. Kapacita batérie by klesla zo 4520mAh na 4500mAh, no vykompenzovalo by to nabíjanie. To by prešlo z 33W na 67W, čím by model získal na atraktivite. To sú však žiaľ všetky zmeny, ktoré by model získal. Vo vnútri by sme teda našli rovnaké komponenty ako v minuloročnej generácii a zmenou by neprešiel ani čipset. Rovnako by mal nový model prísť s čipsetom Snapdragon 870 od Qualcommu.

Redmi K40S
Dizajn modelu Redmi K40S. Zdroj: Redmi

Dobrou správou však je, že v prípade podobnej výbavy modelu by sa nemusela navýšiť jeho cena. Či nám to však stojí za takýto slabší pokrok však zatiaľ nevieme povedať. V každom prípade by sa tento rok mohla objaviť ešte jeho Pro verzia, ktorá by mohla priniesť lepšiu výbavu, no povráva sa o čipsete od spoločnosti MediaTek. Bližšie informácie ohľadom smartfónov by sme sa mohli dozvedieť už vo veľmi blízkej dobe.

Kúpili by ste si Poco F4, ak by priniesol takúto výbavu? Alebo by ste radšej siahli po inom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať