Xiaomi predstaví v Indii novú sériu s označením X.
Zdroj: Xiaomi

Predstavovanie nových Xiaomi Mi zariadení nekončí. Na ceste je séria X

Už o pár dní príde nová séria, ktorá ponesie pravdepodobne označenie Mi X. Ide iba o rebranding alebo o úplne nové telefóny?

Bude to kompletne nová séria Mi X alebo pôjde o pokračovanie Mi 11? V tejto chvíli to ešte nevieme. Svetové spravodajské portály sa domnievajú, že Xiaomi predstaví dva nové telefóny pod označením Xiaomi Mi 11X a Mi 11X Pro.

Obe zariadenia spoločnosť predstaví v druhej polovici apríla a dorazia najprv na indický trh. Podľa portálu xiaomiadictos.com by malo íst o cenovo najdostupnejšiu verziu Mi 11 série. Avšak spoločnosť na svojich sociálnych sieťach sľubuje extrémny výkon, obrazovku, zvuk, fotoaparát a aj dizajn. Ak sa naplnia tieto slová, kto vie, či pôjde o najdostupnejšiu verziu tejto série.

Ďalšou verziou je, že v skutočnosti ide iba o telefóny Redmi K40 a Redmi K40 Pro+. Na svetovom trhu sú tieto telefóny označované ako POCO F3 a Xiaomi Mi 11i.

Xiaomi Mi X v druhej polovici mesiaca

V každom prípade, 23. apríla budeme svedkami ďalšieho uvedenie telefónov s novým označením. Či pôjde o novinku v portfóliu Xiaomi alebo len telefóny s novým menom, sa dozvieme až v daný deň.

V tejto chvíli nie sú dostupné informácie ohľadom špecifikácii telefónov. Taktiež sme nezachytili ani u certifikačných autorít, že by sa chystali nové zariadenia, ktoré by mohli byť uvedené už v apríli. Aj z týchto dôvodov sa prikláňame k teórii, že pôjde len o rebrandované zariadenia s označením Mi X, ktoré sa dostanú iba na trh v Indii.

Tí, ktorí čítate XMOBILE.sk už dlhšie, tak dobre viete, že Xiaomi má neskutočne veľký neporiadok v názvosloví svojich telefónov. A to nielen v rámci jedného brandu, ale aj medzi nimi. Telefóny, ktoré sa na jednom trhu volajú Redmi, môžu niesť meno na inom POCO alebo Xiaomi. Taktiež prípisky k názvom ako Pro, Pro+, Super, Ultra a podobne sa používajú tak, ako spoločnosti v danom momente vyhovuje.

Veríme, že raz nadíde deň, kedy začne Xiaomi pomenovávať svoje telefóny logicky a bude sa v nich vedieť vyznať aj človek, ktorý sa prvýkrát začne zaujímať o túto značku.

Mohlo by vás tiež zaujímať