Xiaomi 12 event
Zdroj: Xiaomi

Príchod modelu Xiaomi 12 Ultra sa opäť odkladá: Vlajkový smartfón tento mesiac nepríde!

Xiaomi 12 Ultra by mal prísť najskôr budúci mesiac. Xiaomi opäť odkladá predstavenie najvýkonnejšieho smartfónu svojej vlajkovej série.

Na predstavenie vylepšenej vlajkovej lode od Xiaomi čakáme už dlhé týždne. Po predstavení dvoch modelov zo série Xiaomi 12 nám je jasné, že séria ešte nie je kompletná. Doplniť ju majú ešte minimálne dva štandardné modely, akými bude Lite a Ultra verzia. A zatiaľ čo prvý zo spomínaných modelov sa už pripravuje na svoje predstavenie a odhadujeme. že príde ešte tento mesiac, na Xiaomi 12 Ultra si ešte chvíľu počkáme. Upozorňuje na to posledný únik informácií, o ktorom nás informuje komunita Xiaomiui. Ak ste si teda brúsili zuby na model s prívlastkom Ultra zdá sa, že si ešte chvíľu budete musieť počkať.

Xiaomi 12 Ultra príde o niečo neskôr ako sme čakali

Po predstavení modelov Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 nám predsa len niečo chýbalo. Oba modely sú síce veľmi výkonné a ponúkajú špičkovú výbavu. Čínsky gigant nám však sľúbil predstavenie smartfónu s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý bude ešte o niečo výkonnejší ako predchádzajúce modely. Rovnako však nesmieme zabudnúť na problém s prehrievaním prvej verzie čipsetu, za čím stojí jeho výrobný proces. Model Xiaomi 12 Ultra by sa však mal s novým čipsetom tomuto problému už vyhnúť. Práve toto láka mnohých k tomu, aby si na kúpu nového zariadenia ešte počkali.

Pôvodne sa však udávalo, že by model s označením Xiaomi 12 Ultra mal prísť ešte v marci tohto roku. To sa však nestalo a ďalšie úniky poukazovali na apríl. Ten ale tiež už ubehol a aktuálne sa uvádzalo, že nový model príde koncom tohto mesiaca, teda v máji. Najnovší únik však prezrádza, že by sa Xiaomi 12 Ultra mohol ukázať až niekedy v priebehu júna či júla. Za oneskorením by mohla byť odložená výroba čipsetov Snapdragon 8 Gen 1+ v Číne, čo spoločnosť Qualcomm odôvodňuje zlou epidemiologickou situáciou v krajine.

Výbava modelu bude lákať milovníkov výkonu aj mobilnej fotografie

Všetci dobre vieme, že očakávaný Xiaomi 12 Ultra má prísť so zatiaľ nepredstaveným, no najvýkonnejším čipsetom na trhu. To má smartfónu s prívlastkom Ultra zaistiť miesto v popredných priečkach výkonnostných benchmarkov. Okrem toho sa však v porovnaní s aktuálne najvýkonnejším Xiaomi 12 Pro má vylepšiť aj v oblasti displeja, kedy prinesie druhú generáciu LTPO AMOLED displejov. Čo však bude obrovským lákadlom smartfónu je kamera. Tá si má prejsť vylepšením v porovnaní s už tak špičkovou Pro verziou.

Hlavný snímač kamery má mať 50 megapixelov a doplniť ho majú ďalšie dva. Ultraširoký a telefoto snímač majú mať v tomto prípade 48 megapixelov, no zaujímavá bude aj selfie kamera. Selfie snímač by mal mať totiž rovnako 48 megapixelov ako dva snímače na zadnej strane smartfónu. Zatiaľ však nevieme odhadnúť, kedy prebehne odhalenie tohto modelu.

Brúsite si zuby na pripravovaný Xiaomi 12 Ultra? Alebo vás oslovil nejaký iný model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať