Xiaomi Poco X3_recenzia
Zdroj: YouTube (Isto está ligado? /// Rui Tukayana)

Príchod zariadenia Poco F2 na trh je oficiálne potvrdený. Jedna z kľúčových špecifikácií bola však vyvrátená

Poco F2 skutočne príde, a to ešte v tomto roku. Mnoho informácií však o pripravovanom smartfóne dnes ešte nevieme

Poco F1 bolo zariadenie, ktoré zmenilo trh a to isté očakávajú spotrebitelia aj od nástupcu. Poco F2 Pro nie je toto zariadenie. Pracujeme na tom, aby sme priniesli skutočného nástupcu Poco F1, ale jeho vývoj bude trvať nejaký čas,“ uviedol Sharma, riaditeľ spoločnosti Poco (India) ešte v októbri minulého roka.

Neskôr, na prelome roka 2020 a 2021, spoločnosť Poco publikovala video, v ktorom ďakovala za dosiahnuté úspechy v priebehu uplynulého roka. V rámci videa spoločnosť zároveň schovala odkaz na zariadenie Poco F2. Krátko na to sa začali objavovať prvé očakávané špecifikácie pripárovaného modelu smartfónu. Napríklad, že zariadenie bude poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 732G.

Anuj Sharma potvrdzuje, že Poco F2 je na ceste

Známy indický YouTuber, Stufflistings, vyspovedal Sharmu, ktorý potvrdil, že Poco F2 skutočne príde. Zároveň však vyvrátil informácie o tom, že zariadenie bude poháňané spomínaným procesorom.

Hoci Sharma v rámci rozhovoru nespresnil, aký procesor bude poháňať pripravovaný model smartfónu, tak prezradil, že jeho výkon sa bude rovnať úrovni vlajkových čipov. Za spomenutie stojí povedať, že Poco F1 debutoval v čase svojho predstavenia procesorom Snapdragon 845, ktorý mimochodom do dnešných dní postačuje na väčšinu úloh vrátane tých náročnejších.

Dnes však môžeme teoreticky špekulovať, že do úvahy prichádzajú už nielen procesory spoločnosti Qualcomm, ale aj spoločnosti MediaTek. Za spomenutie stojí pripomenúť, že generálny riaditeľ Xiaomi v nedávnej minulosti prezradil, že spoločnosť plánuje uviesť na trh niekoľko vlajkových smartfónov s čipom Mediatek Dimensity 1200 (pozn. redakcie: procesor má byť uvedený na trh koncom tohto mesiaca). O tomto procesore dnes vieme povedať, že výkonnostne by mal byť porovnateľný so Snapdragon 865. Tí odvážnejší hovoria, že bude porovnateľný so Snapdragonom 888. Uniknuté informácie, ktoré vyplávali na povrch, však tieto tvrdenia skôr negujú, ako potvrdzujú.

Všetky ďalšie podrobnosti o smartfóne nie sú momentálne známe. Jediné, čo vieme naisto, je to, že uvedenie modelu Poco F2 na trh sa uskutoční niekedy v tomto roku.

Via mobilescout.com

 

Mohlo by vás tiež zaujímať