Redmi K50 Ultra launch
Zdroj: Xiaomi

Prinesie Xiaomi tento rok ešte smartfón s 200mpx kamerou? Nie je to také isté!

Smartfón s 200mpx kamerou od Xiaomi môže prísť neskôr ako sme očakávali. Čínska verzia smartfónu prišla totiž s úplne inou kamerou.

V poslednej dobe sa medzi fanúšikmi smartfónov a nových technológií šíria informácie o využití 200mpx snímača kamery v smartfónoch. Ten už pomaly začali nasadzovať prví výrobcovia, medzi ktorých patrí napríklad Motorola s už vydaným modelom Moto X30 Pro. Smartfón s takouto kamerou má však pripravovať aj Xiaomi, naznačujú viaceré úniky. Príde však tento model na verejnosť ešte tento rok? Očakávali sme, že prvým takýmto smartfónom bude Xiaomi 12T Pro, ktorý by mal prísť v priebehu budúceho mesiaca. Podľa posledných skutočností sa však skôr prikláňame k názoru, že tento model nebude prvým smartfónom s 200-megapixelovou kamerou od Xiaomi.

Xiaomi 12T Pro by mohol priniesť „len“ 108mpx

Ako sme už spomenuli, práve model s označením Xiaomi 12T Pro by mal priniesť 200mpx kameru ako prvý model od čínskeho giganta. Tento model má však vychádzať zo zariadenia s označením Redmi K50 Ultra, ktorého predstavenie prebehlo nedávno v Číne. Ak by však Xiaomi 12T Pro skopíroval špecifikácie spomínaného modelu od Redmi, dočkali by sme sa príchodu smartfónu s kamerou, ktorá by pozostávala z troch snímačov. Hlavný snímač kamery by mal „len“ 108mpx, pričom by išlo o snímač od Samsungu (f/ 1.71).

Redmi K50 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Ten by doplnil aj 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Podľa kódových označení by malo ísť o identický model, z čoho vyplýva, že by sa medzi Xiaomi 12T Pro a Redmi K50 Ultra nemali nájsť zmeny. Stále je však možné, že menšie zmeny v smartfónoch predsa len nájdeme, no či pôjde práve o 200mpx snímač nevieme s istotou povedať. Keďže Xiaomi 12T Pro ale bude vychádzať zo spomínaného modelu od Redmi, poznáme jeho kompletnú výbavu vrátane čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1 alebo 120W nabíjania. Aktuálne sa však prikláňame skôr k 108mpx kamere u tohto globálneho modelu a smartfón s 200-megapixelovým snímačom by mohol prísť neskôr.

Nevieme, či 200mpx kameru uvidíme ešte tento rok

Ak by Xiaomi 12T Pro nebol prvým smartfónom od Xiaomi, ktorý by ponúkol 200mpx snímač kamery, nevieme, ktorý model by ním mal byť. Dôvodom je práve to, že Xiaomi na tento rok už neplánuje priniesť drahšie a lepšie vybavené smartfóny. Poslednými takýmito modelmi by mali byť práve zariadenia z radu Xiaomi 12T. Po nich by mali neskôr prísť už modely zo série Xiaomi 13. Je teda veľmi pravdepodobné, že by sme smartfón s takouto kamerou mohli vidieť až v sérii Xiaomi 13, ktorá by síce mohla prísť ešte koncom tohto roka, no či sa taký model dostane aj ku nám nevieme.

V každom prípade by predstavenie modelov z radu Xiaomi 12T malo prebehnúť už budúci mesiac. Po predstavení budeme okamžite o niečo múdrejší a bližšie informácie ku smartfónu by sme mali získať už v blízkej dobe.

Myslíte si, že Xiaomi 12T Pro prinesie 200mpx kameru? A kúpili by ste si taký smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať