Nastavte si personalizovaný vodoznak na vaše fotografie.
Zdroj: XMOBILE.sk

Prispôsobte si vodoznak na fotografiách podľa vlastného vkusu

Vodoznak na vašich fotografiách ide nielen vypnúť, ale aj prispôsobiť. Prinášame vám ďalší návod, ktorý vám pomôže ovládnuť vaše Xiaomi.

Každé nové Xiaomi, ktoré vyberiete z krabice, má predaktivovaný vodoznak. Ten informuje na vytvorených fotografiách o tom, akým telefónom boli nasnímané. Tento vodoznak môžete úplne vypnúť, ale aj si ho prispôsobiť. 

Základným prispôsobením je samozrejme možnosť zapnúť dátum, ktorý sa bude na vyhotovených fotografiách zobrazovať. Bude t ovyzerať presne tak, ako fotografie, ktoré máte napríklad od vašich rodiťov z minulosti, kedy bolo zobrazovanie dátumu priamo na snímkoch veľmi populárne.

Avšak, do fotografií môžete pridať aj vlastný text o dĺžke 18 znakov. A to už je niečo, čo môže zmeniť vnímanie vašich záberov. Okrem bežného textu môžete pridávať aj špeciálne znaky a symboly a z vodoznaku tak spraviť niečo ako podpis alebo personalizovanú značku. Je už na vašej kreatíve, či si do vodoznaku umiestnite svoje meno, meno vašej babky alebo miesto, kde fotografia vznikla. Medze sa vám nekladú a limituje vás len počet znakov.

Nastavte si personalizovaný vodoznak na vaše fotografie

Nastavte si personifikovaný vodoznak na vašich fotografiách.
Nastavte si personifikovaný vodoznak na vašich fotografiách. Zdroj: XMOBILE.sk

Postup, ako nastaviť vodoznak je pomerne jednoduchý a priamočiary. Stačí otvoriť vstavanú aplikáciu Fotoaparát vo vašom zariadení. V pravom hornom rohu obrazovky kliknite na tri vodorovné čiarky, ktoré vám vyrolujú komplexnejšie menu. V ňom vyberte možnosť Nastavenia. Na ďalšej obrazovke sa vám zobrazí ponuka, v ktorej zvoľte možnosť Vodoznak. Na tomto mieste si ho môžete zapnúť alebo vypnúť, nastaviť zobrazovanie dátumu alebo pridať vlastný text či symboly.

Viac návodov na jeden klik

Návody na našom portály patria medzi najobľúbenejšie žánre článkov. Veríme, že aj tento vám priniesol niečo nové, zaujímavé. Možno ho nevyužijete hneď, ale je možné, že príde situácia, kedy sa vám toto nastavenie bude hodiť. Preto by sme vás radi nasmerovali do tejto sekcie, kde si môžete prezrieť aj ďalšie desiatky tipov, trikov a odporúčaní.

Ak si neviete poradiť s vašim Xiaomi, Redmi, POCO alebo Black Shark, tak neváhajte a napíšte nám. Radi sa pozrieme na veci, ktoré vás zaujímajú a pokúsime sa vám priniesť návody na požiadanie.

Mohlo by vás tiež zaujímať