Redmi Note 9 Pro 5G
Zdroj: Xiaomi

Produktová rada zariadení Redmi Note 9 láme predajné rekordy. Z celkového počtu predaných smartfónov zostanete v nemom úžase

Xiaomi hlási, že prekonalo významným míľnik

Nová séria Xiaomi smartfónov strednej triedy pod svojou značkou Redmi dokázala opäť prelomiť ďalší nový míľnik v predajoch, a to uvedením smartfónov Redmi Note 9 4G, Redmi Note 9 5G a Redmi Note 9 Pro 5G v Číne.

Podľa publikovaných čísiel, ktoré spoločnosť zverejnila, spoločnosť Xiaomi má dôvod na radosť. Dôvodom je, že podľa štatistík bolo doposiaľ predaných viac ako 300-tisíc kusov smartfónov.

Redmi Note 9 Pro_predaje smartfonov 24 hodin od spustenia predaja
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi 10i a Redmi 9 Power

V priebehu včerajšieho dňa sme vám priniesli správy, prostredníctvom ktorých sme vás informovali o chystanom uvedení smartfónov Xiaomi Mi 10i a Redmi 9 Power mimo domácej Číny. Hoci sa podľa názvu môže zdať, že ide o úplne iné zariadenia, tak vskutku ide o verné kópie nedávno predstavených smartfónov Redmi. Informácie potvrdila služba Google Play Console, v ktorej sa objavila certifikácia smartfónov.

Rovnaký smartfón, ale iný názov? Táto taktika pre spoločnosť nie je vôbec novou. Doposiaľ sme mohli byť svedkami predstavenia mnohých zariadení s rozličnými menami, hoci išlo o rovnaké modely smartfónov s výnimkou lokálnych prispôsobení. Obzvlášť v prípade spoločností Redmi a Poco zariadení, ktoré častokrát hľadali inšpiráciu v Xiaomi smartfónoch. Tentokrát sa však garde otáča a ten, kto „bude kopírovať“, bude Xiaomi.

Dôvodom tejto taktiky je, že vývoj nových zariadení je vo všeobecnosti drahým, a keď sa jednému zariadeniu darí v nejakom regióne, tak prečo to nevyužiť v inom kúte sveta pod značkou, ktorá je tam lepšie vnímanou?

Via xiaomi4mi.com

Mohlo by vás tiež zaujímať