Xiaomi Redmi K30S
Zdroj: Xiaomi

Prvé detaily o Redmi K40 sa začínajú konečne objavovať. Toto zatiaľ vieme

Ak zoberieme do úvahy frekvenciu vydávania nových telefónov v jednotlivých radách, tak Redmi K40 by mala byť na ceste.

Ak zoberieme do úvahy frekvenciu vydávania nových telefónov v jednotlivých radách, tak Redmi K40 by mala byť na ceste a objaviť by sa mohla už v priebehu niekoľkých mesiacov. Aj keď dátum jej predstavenia stále nie je známy, pravdou je, že sa začali objavovať jej prvé špecifikácie

Tentokrát s nimi prišla Digital Chat Station, ktorá má v týchto odhadoch neuveriteľnú úspešnosť. Autori stránky prichádzajú s viacerými informáciami, ktoré môžeme s malou rezervou brať za dôveryhodné. Tak aká teda bude ďalšia verzia Redmi s označením K40?

Podľa Digital Chat Station bude mať nové zariadenie, ktoré nahradí smartfón Redmi K30, OLED obrazovku s plochým dizajnom. Spoločnosť Xiaomi by sa opäť rozhodla v tejto rade odložiť použitie zakrivených obrazoviek. Tých sa azda dočkáme v iných sériách. Napríklad vo vlajkovej lodi Xiaomi Mi 11, ktorej uvedenie očakávame taktiež čoskoro.

Avšak dobrou správou je, že podľa Digital Chat Station, bude táto obrazovka schopná dosiahnuť 120 Hz, čím sa umiestni na prvom mieste medzi ostatnými telefónmi Xiaomi, prinajmenšom z hľadiska obnovovacej frekvencie. Táto informácia je dobrou správou pre všetkých, ktorí radi využívajú svoje telefóny na hranie mobilných hier. Vysoká obnovovacia frekvencia prinesie lepšiu kvalitu a väčší herný zážitok.

Ostatné žiaľ zostáva záhadou. Rozvoj obrazoviek v tejto rade bol očakávaný, aj keď mnoho užívateľov zostane sklamaných, keďže sme čakali zakrivené obrazovky. Avšak najlogickejší vývoj Redmi K30 a K30 Pro, POCO F2 Pro na globálnom trhu, by sa mal zamerať práve na aktualizáciu ich „zastaraných“ obrazoviek a zvýšenie obnovovacej frekvencie.

Ak už máte telefón, ktorý má veľkú obnovovaciu frekvenciu displeja, ako napríklad Xiaomi Mi 10T and Mi 10T Pro (max 144Hz), POCO X3 NFC and Xiaomi Mi 10T Lite (120Hz) alebo Xiaomi Mi 10 and Mi 10 Pro (90Hz), tak si môžete vyskúšať jednu z nasledujúcich hier, ktoré sú optimalizované pre vyššiu obnovovaciu frekvenciu.

Mohlo by vás tiež zaujímať