xiaomi 12
Zdroj: Youtube (uTechAmazing)

Prvé rendery Xiaomi 12 sú tu! Vieme, ako bude vyzerať nové Xiaomi

Predstavenie Xiaomi 12 je za rohom a na internet unikla fotka, ktorá odhaľuje vzhľad a rozloženie kamier tohto smartfónu!

Predstavenie novinky z dielne Xiaomi je za rohom. Vieme, že ho môžeme očakávať ešte tento rok, no presný dátum sa stále nevie. Najprv sa vravelo, že to bude na evente 16. decembra, kedy bude predstavená nová verzia MIUI s poradovým číslom 13. Ďalšie zdroje zas tvrdili, že to bude o čosi skôr.

Najnovšie informácie ale tvrdia, že predstavenie Xiaomi 12 prebehne oveľa neskôr, až 28. decembra. Predstavenie bude pochopiteľne najprv v Číne. Na informáciu upozornil web xiaomiadictos.com.

S príchodom tohto zariadenia očakávame aj nasadenie najnovšieho procesora z dielne Qualcommu, nového Snapdragonu 8 Gen 1. Čo sa týka dizajnovej stránky, netreba očakávať obrovské zmeny oproti predchodcovi – Xiaomi Mi 11.

Mierne zmeny nás ale predsa len čakajú. Pri verzií Xiaomi 12 Pro sa očakáva využitie zakriveného displeja, ktorý sa dosť náramne podobá na displej, ktorý bol použitý v Xiaomi Mi 10T. Uvidíme, či to bude krok správnym smerom.

Zmeny nastanú aj na zadnej strane zariadenia. Na internet sa totiž dostala fotografia zadného dielu pripravovaného Xiaomi 12, ktorá nám viac hovorí o rozdelení fotoaparátov.

Toto bude nový dizajn Xiaomi 12

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, nový Xiaomi 12 bude mať prakticky rovnakú prednú stranu, ako jeho predchodca. Čo sa týka výšky, zariadenie je o čosi kratšie. Tento fakt určite ocenia tí, ktorí nemajú radi veľké lopaty, aj keď zmena nebude tak dramatická.

xiaomi 12
Zdroj: Xiaomiadictos.com, Xiaomi 12

Väčšie zmeny ale nastali na zadnej strane smartfónu, najmä pri rozdelení fotoaparátov. Na zadnom kryte smartfónu môžeme vidieť výrezy na štyri senzory, pričom hlavný senzor má veľký, okrúhly tvar. Malo by sa jednať o 50 Mpx snímač, ktorý bude takto vyčnievať nad zvyšnými senzormi.

Fotka, ktorú ste videli vyššie, je vygenerovaná práve z fotografie uvedenej nižšie, ktorá zrejme omylom unikla v Číne. Na fotografii je jasne vidieť popis jednotlivých snímačov a celkovo ako bude vyzerať chrbát nového Xiaomi 12. My sa na príchod nového Xiaomi tešíme a v prípade ďalších informácií vás budeme určite informovať.

xiaomi 12 unik
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Mohlo by vás tiež zaujímať