Xiaomi-Redmi-Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Redmi 10A s cenou okolo 100€ odhaľuje svoj dizajn: Viaceré vlastnosti sú potvrdené!

Redmi 10A získa nový dizajn, ktorý nám mierne pripomenie dizajn modelu Redmi 9C. Veľmi nám však pripomína i dizajn spoločnosti Poco.

Všetci už netrpezlivo čakáme na to, kedy nám Xiaomi predstaví svoje lacné smartfóny, ktoré si získajú priazeň viacerých fanúšikov. Najlacnejšie smartfóny z portfólia spoločnosti si získavajú najväčší úspech či už ako smartfóny pre deti, staršie osoby či nenáročných používateľov. Práve nízka cena láka množstvo fanúšikov spoločnosti, no i výbava tohto smartfónu bude teraz o niečo lepšia, ako by sme čakali. Na internete sa totiž objavili snímky smartfónu, ktoré nám potvrdzujú niektoré vlastnosti zariadenia s názvom Redmi 10A. Snímky nám prináša portál Xiaomiadictos.com. A ak nakoniec bude takto vyzerať výsledný model a udrží si nízku cenu, môžeme povedať, že Xiaomi sa opäť dostane na vrchol v rebríčkoch predaja.

Redmi 10A získa dizajn podobný modelu Redmi 9C, no podobu nájdeme aj so spoločnosťou Poco

Čo sa týka modelu Redmi 10A, na zadnej strane nájdeme kameru vo štvorcovom module, no i výrazné logo spoločnosti Redmi. Takýto dizajn nám veľmi nápadne pripomína model Redmi 9C, ktorý nám spoločnosť predstavila v druhej polovici roku 2020. Napriek výbave veľmi podobnej s predchodcom v podobe Redmi 9A tak smartfón získa nové telo, ktoré bude veľmi lákavé a prémiové na takúto triedu smartfónov s cenou do 100€.

Určite ste si však všimli výrazné ohraničenie kamery s logom spoločnosti, ktoré nám pripomína dizajn spoločnosti Poco. Nie je teda vylúčené, že nám podobný smartfón prinesie i spoločnosť Poco pod svojimi krídlami. Pri pohľade na smartfón sa však potvrdzuje i nejaká výbava. Nový lacný Redmi 10A získa snímač odtlačkov prstov na zadnej strane smartfónu, ktorý sme v predchádzajúcej generácii smartfónov nevideli. Navyše sa môžeme tešiť i na sekundárny snímač kamery. Pôvodný Redmi 9A mal len jeden 13mpx snímač kamery, pričom nová generácia smartfónu získa i sekundárny 2mpx snímač.

Redmi 10A
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ostatná výbava ostáva nezmenená

Základom smartfónu bude čipset MediaTek Helio G25, ktorý sme mohli vidieť i u predchádzajúceho modelu s oznčením Redmi 9A. Redmi 10A vlastne bude presnou kópiou staršieho modelu, ktorý získa len mierne úpravy. Tie sme si už popísali vyššie a týkať sa budú len snímača odtlačku prstov, sekundárneho snímača kamery a zmeneného dizajnu. V smartfóne teda nájdeme i 5000mAh batériu, 10W nabíjanie či IPS LCD displej opäť s podporou základnej 60Hz obnovovacej frekvencie.

Potešiť nás však má cena modelu, ktorá by mala figurovať pod hranicou 100€. Je možné, že sa niektoré pamäťové konfigurácie smartfónu budú pohybovať mierne nad úrovňou 100€, no i tak pôjde o veľmi priaznivú cenu smartfónu. Redmi 10A by mal prísť vo veľmi blízkej dobe a očakávame, že sa nových smartfónov z radu Redmi 10 dočkáme niekedy v priebehu marca.

Čo poviete na nový model s označením Redmi 10A? Pozdáva sa vám jeho dizajn? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať