RECENZIA REDMI 9
Zdroj: YouTube (Isa Marcial)

Redmi 10C bude výkonnejší ako sme všetci čakali: Tento model vás isto osloví!

Redmi 10C má získať výkonnejší procesor od Qualcommu i rýchlejšie úložisko v podobe UFS 2.2. Jeho cena bude však zrejme vyššia ako sme čakali.

Na lacné modely sa pomaly zabúda a na predajných pultoch ich nachádzame čoraz menej. Minulý rok sa už pomaly zdalo, že čínske Xiaomi na takéto smartfóny zabudlo a vydalo nám len jeden model s označením Redmi 10. Ten sa však nedočkal súrodencov v sérii, ktorými mali byť Redmi 10A a Redmi 10C. Práve druhý spomínaný model sa však čoraz viac objavuje na verejnosti a v únikoch. Jeho predstavenie je totiž za rohom a zdá sa, že vôbec nebude menej vybavený. Získa totiž zrejme ešte lepšiu výbavu ako jeho súrodenec v sérii, poukazujú úniky. Jeden taký nám priniesla i komunita Xiaomiui a my už sa nemôžeme dočkať, kedy tento smartfón uvidíme aj reálne počas oficiálneho predstavovania.

Redmi 10C s procesorom od Qualcommu

Základné smartfóny od Redmi už dlhšiu dobu siahajú skôr po lacnejších procesoroch od spoločnosti MediaTek. Dovoľujú im tak udržať si nízku cenu s výbavou, ktorú by sme v takej cenovej úrovni len ťažko hľadali. To však zrejme nebude prípad modelu Redmi 10C, ktorý je už dnes klasifikovaný ako smartfón so Snapdragonom. Nový model s nižšou cenou má tak získať čipset Snapdragon 680, ktorý môžeme ostatne nájsť i v smartfóne s označením Redmi Note 11.

Výbavu ďalej bude tvoriť rýchlejšie úložisko UFS 2.2, 6.71″ IPS LCD displej so 60Hz obnovovacou frekvenciou a k zahodeniu nebude ani kamera. Tú bude tvoriť hlavný 50mpx snímač v kombinácii s 2mpx doplnkovou kamerou. Selfie snímač bude mať 5mpx. Za spomenutie stojí aj batéria s obrovskou kapacitou 5000mAh a podporou 18W nabíjania. V balení však nájdeme len slabší 10W adaptér. V porovnaní so základným Redmi 10 tu nájdeme vylepšenia aj menšie poklesy. V každom prípade však pôjde o skvele vybavený model.

Cena zariadenia však bude kúsok vyššie

Redmi 10C bude smartfón, v ktorom nájdeme veľa kompromisov. Získa síce lepší procesor, no stále bude k dispozícii len Full HD+ displej so 60Hz obnovovacou frekvenciou. Získa rýchlejšie úložisko, no podpora nabíjania bude na úrovni len 18W. Xiaomi však modelu bude musieť o niečo zvýšiť cenu, ktorá bude štartovať na úrovni 220 dolárov za verziu 4 + 128GB. Smartfón tak získa o niečo vyššiu cenu, no v konečnom dôsledku bude skvelou voľbou pre ľudí, ktorí budú hľadať podarenú strednú triedu smartfónov.

Nakoniec by sme radi dodali, že Redmi 10C bude model určený pre globálny trh a príde ku nám presne pod týmto označením. Jeho predstavenie už musí byť naozaj za rohom, pretože o ňom vieme prakticky skoro všetko. Nový model by navyše mohol doplniť aj slabšie vybavený Redmi 10A, na ktorý rovnako čakáme a mal by byť už pripravený na svoje predstavenie.

Pozdáva sa vám smartfón s takouto výbavou? A siahnete po zariadení s označením Redmi 10C? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať