Redmi A1 kamera
Zdroj: Xiaomiui

Redmi A1 sa objavil na plagáte a odhalil svoju výbavu aj dátum predstavenia, kedy ale príde ku nám?

Smartfón s označením Redmi A1 prinesie na náš trh niečo, čo sme tu už dávno nevideli. Xiaomi sa vracia k dostupným smartfónom.

O pripravovanom smartfóne s označením Redmi A1 sa rozpráva už dlhšiu dobu. Model bude súčasťou novej série, ktorá má ponúknuť nižšiu výbavu za nízku cenu. Najnovšie sa tento smartfón objavil na plagáte a s ním sme sa mohli pozrieť aj na reálne snímky modelu, ktoré poodhalili aj výbavu tohto lacného smartfónu. Okrem toho by mal na trh prísť aj jeho lepšie vybavený súrodenec s označením Redmi A1+, o ktorom však zatiaľ neunikli žiadne informácie no vieme, že jediným rozdielom medzi nimi by mala byť prítomnosť snímača odtlačkov prstov. Kedy teda model s označením Redmi A1 príde na trh a akú výbavu môžeme u neho očakávať? Bližšie informácie z únikov nám prináša známa komunita Xiaomiui.

Elegán s jednoduchou výbavou

Model s označením Redmi A1 príde prekvapivo s veľmi elegantnou konštrukciou. Lacnejšie smartfóny sa zvyčajne uchyľujú k staršiemu a jednoduchému dizajnu rovnako ako ku konštrukcii z plastu. To ale nebude prípadom tohto smartfónu, ktorý sa dizajnom celkom podobá modelom z vlajkového radu Mi 11 z minulého roku a zadnú stranu zrejme ponúkne z kože. Ako už všetci dobre vieme, srdcom smartfónu bude čipset MediaTek Helio A22, ktorý sme mohli vidieť napríklad v staršom smartfóne s označením Redmi 6A. V základnej verzii smartfónu teda neuvidíme snímač odtlačkov prstov, no Redmi A1+ by snímač odtlačkov ponúknuť mal.

Redmi A1 plagát
Zdroj: Xiaomiui

Únik poukazuje aj na 5000mAh batériu, ktorá nie je dnes ničím nezvyčajným. Vzhľadom k tejto batérii si smartfón bude môcť užiť dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Nabíjanie by však malo byť možné len 10W adaptérom, ktorý by Xiaomi malo pribaliť do balenia. Čo sa týka kamery, model ponúkne dva snímače, pričom hlavný snímač bude mať len 8mpx a druhý zasa 2mpx. V prípade displeja pôjde o 6.52″ IPS TFT displej s HD+ rozlíšením a pomerom strán 20:9.

Redmi A1 očarí konštrukciou aj cenou

Predtým, než sa vrhneme na očakávanú cenu a dátum predstavenia modelu, mali by sme spomenúť to, že smartfón s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne nadstavbu MIUI Lite určenú pre menej vybavené a výkonné smartfóny. Niektoré špekulácie však rozprávajú aj o čistom Androide, to však zatiaľ ešte nikto nepotvrdil a k tejto verzii by sme sa skôr neprikláňali. Smartfón v základnej konfigurácii ponúkne 2GB pamäte RAM a 32GB interného úložiska. Redmi A1 sa v tejto pamäťovej konfigurácii bude môcť objaviť na trhu s cenou už pod 100€.

Redmi A1
Zdroj: Xiaomiui

Takýto lacný smartfón na trhu s nižšou výbavou sme už dávno nevideli. Teší nás teda, že Xiaomi zvolilo aj túto cestu smartfónov a ponúkne nám aj lacnejšie zariadenia pre menej náročných používateľov. Predstavenie smartfónov má prebehnúť už 6. septembra, no zatiaľ pôjde o odhalenie pre Indiu. Modely z radu Redmi A1 budú dostupné aj na globálnom trhu, nevieme však, či dátum predstavenia bude identický pre oba regióny.

Zvážili by ste kúpu takéhoto menej vybaveného smartfónu? Alebo je pre vás takáto výbava až príliš nízka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať