Redmi K40 teaser
Zdroj: Xiaomi

Redmi K40 príde v troch verziách. Dva modely bude poháňať Snapdragon 888

Modely Redmi K40 by mali zaujať špecifické miesto na trhu - ako dokonalá alternatíva k drahým vlajkovým lodiam iných značiek.

Redmi K40 je opäť protagonistom najnovších internetových diskusií, ktoré k nám prichádzajú z Číny. A podľa nich sa zdá, že na trh prídu čoskoro až tri modely populárnej série telefónov, ktorá vyniká najmä pomerom vysokého výkonu za nízku cenu. Redmi K40 príde s troma modelmi a dve varianty z toho budú pod taktom najlepšieho procesoru od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 888.

Produktový riaditeľ spoločnosti Xiaomi zverejnil na sociálnych sieťach informáciu, že výber z novej série Redmi K40 bude rozmanitejší, ako by sme dnes čakali. Vďaka tomu si môžeme vybrať kvalitné zariadenie podľa našich finančných možností. Dve zariadenia prídu s procesorom Snapdragon 888, zatiaľ čo tretie z nich bude využívať MediaTek Dimensity 1100.

Redmi K40 Pro by mal byť najlacnejším telefónom na trhu s novinkou od spoločnosti Qualcomm – Snapdragon 888. Viac si o tomto zariadení môžete prečítať v našom poslednom materiáli, ktorý sa venuje tomuto modelu. Článok zároveň obsahuje údajne uniknuté fotografie a aj render telefónu, ktorý z nich vychádza.

Nasledujúci príspevok zverejnil na Weibo Wang Teng Thomas (produktový manažér spoločnosti Xiaomi). Preklad z Google Translate žiaľ nie je dokonalý, ale aj z anglickej verzie vyplýva, že Snapdragon 888 sa objaví v dvoch zariadeniach pod menom Redmi K40.

Strojový preklad príspevku Wang Teng Thomasa zo sociálnej siete Weibo.
Strojový preklad príspevku Wang Teng Thomasa zo sociálnej siete Weibo. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Je veľmi pravdepodobné, že sa tieto telefóny čoskoro dostanú aj na naše trhy. Alebo aspoň niektoré z nich. Na pamäti stále máme prípad Redmi K30, kedy sa iba jeho „Pro“ variant dostal do Európy a to pod menom POCO F2 Pro.

S novými informáciami o vlajkovej lodi Redmi sa zrejme stále viac a viac blíži jej uvedenie na trh. S najväčšou pravdepodobnosťou budú minimálne Redmi K40 a K40 Pro predstavené počas posledného januárového týždňa. Mali by zaujať špecifické miesto na trhu – ako dokonalá alternatíva k drahým vlajkovým lodiam iných značiek.

Uvažujete nad kúpou nového Redmi?

 

Mohlo by vás tiež zaujímať