Redmi K50
Zdroj: YouTube (DroidHolic)

Redmi K50 prinesie späť funkciu, ktorú si mnohí žiadali. Nerobí Redmi krok späť?

Príchod série K50 z dielne Redmi sa nezadržateľne blíži a správy zo zákulisia hovoria o tom, že nový Redmi K50 by sa mal vrátiť k používaniu snímača odtlačkov prstov umiestneným pod displejom. Hlavným dôvodom tohto kroku má byť lepšia bezpečnosť tela smartfónu pri rôznych pádoch, či jeho celkový dizajn a to aj napriek tomu, že rýchlosť a presnosť snímača pod displejom je často pomalšia, respektíve slabšia. Na túto zmenu upozorňuje portál gsmarena.com

Neefektívnosť snímača na tele smartfónu?

Napriek tomu, že séria Redmi K40 používala technológiu OLED panelov, ktorá samozrejme podporuje použitie snímača odtlačkov pod displejom, sa pri dizajne týchto smartfónov použil snímač na tele smartfónu, ktorý zároveň slúži aj ako tlačidlo vypnutia/zapnutia. Táto vychytávka sa preto uchytila na rôznych modeloch pre jej praktickosť a dostupnosť, spojenú s jej vysokou presnosťou. No aj napriek tomuto trendu to vyzerá tak, že v prípade nového Redmi K50 sa bude znova využívať snímač pod displejom.

Redmi K40
Zdroj: notebookcheck.net, Redmi K40 so snímačom na tele

Čo to vieme aj o vnútri tohto pripravovaného smartfónu. Jeho najvyššia verzia, Redmi K50 Pro+ by mal obsahovať Snapdragon 898, ktorý sa má vyrábať 4nm technológiou. Qualcomm avšak ešte stále nepotvrdil jeho presný názov alebo technológiu, ktorou ho bude vyrábať, jediné čo vieme je, že príde v decembri. To znamená, že Redmi K50 Pro+ nebude predstavený skôr, než v spomínanom mesiaci.

Základný model Redmi K50 by však mohol prísť už o čosi skôr. Dosiaľ nepomenovaný Redmi smartfón by mal podľa zákulisných informácií obsahovať Snapdragon 870, 6,6 palcový OLED displej z dielne Samsungu, či 5000 mAh batériu. Smartfón by mal taktiež podporovať 67 W rýchlonabíjanie. Celý tento hardvér je dosť podobný tomu, čo nám ponúklo Redmi K40, s tým, že parametre tohto záhadného smartfónu vyzerajú byť ako jasný nasledovník spomínaného K40. Uvidíme, čo nám prinesie čas, keďže na rôzne prekvapenia od tohto čínskeho výrobcu sme si už zvykli.

Mohlo by vás tiež zaujímať