Redmi K50_smartfon
Zdroj: Redmi

Redmi K50: Xiaomi potvrdzuje termín predstavenia smartfónu

Xiaomi oficiálne potvrdilo príchod smartfónov z produktovej rady Redmi K50.

Zatiaľ, čo koniec roku patril telefónom z produktovej rady Xiaomi 12, tak úvod bude patriť smartfónom z produktovej rady K50. O tejto produktovej rade smartfónov sa hovorí už pomerne dlho, pričom doposiaľ nebol známy dátum ich predstavenia. To sa najnovšie mení, upozorňuje portál gsmarena.com s odvolaním sa na oficiálny weibo účet spoločnosti.

Smartfóny Redmi K50 prídu už vo február

Dobrou správou je, že na nové modely telefónov nebudeme dlho čakať. Podľa publikovaných správ predstavenia smartfónov v domácej Číne prebehne už v priebehu februára. Treba však uviesť, že spoločnosť nezverejnila presný dátum. Rovnako treba povedať, že predstavené majú byť celkom tri modely telefónov: K50, K50 Pro a K50 Pro+. Telefóny by mali byť neskôr uvedené na trh aj pre globálnych používateľov treba však uviesť, že v tomto prípade ich uvidíme pravdepodobne i pod logom spoločnosti Poco.

Redmi K50_plagat_predstavenie vo februari 2022
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

O telefónoch dnes vieme, že budú poháňané špičkovým procesorom Snapdragon 8 Gen 1, ktorý spoločnosť Qualcomm predstavila len nedávno. Ďalej sa môžeme tešiť i na veľkú batériu s kapacitou 4 700 mAh, ktorú bude možné nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone 120W za 17 minút. Treba však uviesť, že dnes ešte presne nevieme, či výkon 120W ponúknu všetky modely telefónov, alebo nie. Rovnako treba podotknúť, že Xiaomi pri návrhu podpory technológie rýchleho nabíjania využilo i čip Surge P1. Ten by mal zabezpečiť menšie opotrebovanie batérie, či zníženie prehrávania batérie počas nabíjania.

V každom prípade, viac o telefónoch sa bezpochyby dozvieme v priebehu nadchádzajúcich týždňov. Ako je u Xiaomi zvykom, tak postupne bude dávkovať jednotlivé špecifikácie pripravovaných modelov telefónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať