Redmi Note 10
Zdroj: Redmi

Redmi Note 10 séria prinesie Clone mode. Čo to vlastne je?

Séria Redmi Note 10 odhaľuje ďalšie svoje funkcie a do pozornosti sa dostáva tzv. Clone mode. O čo vlastne ide a prečo je tak dôležitý?

Nedávno sme vás informovali o pripravovanom príchode série Redmi Note 10, ktorá má prísť už v marci. Xiaomi, resp. Redmi si toho pre nás chystá mnoho a rovnako ako v prípade iných modelov, nedokáže udržať tajomstvo. A tak mesiac pred oficiálnym uvedením sa dozvedáme informácie, ako budú pripravované modely vyzerať. Najnovšou správou, ktorú priniesol portál PiunikaWeb.com, je tzv. Clone mode, ktorý sa bude prvýkrát nachádzať práve v smartfónoch Redmi Note 10. O čo vlastne ide?

Clone mode a jeho využitie

V preklade „klonovací mód“ znamená presne to, čo tvrdí jeho názov. Na fotografiách dokáže vytvoriť klon objektov, najčastejšie osôb a tým uľahčiť užívateľom prácu s úpravou fotografií. Xiaomi veľmi pracovito upravuje aplikáciu Fotoaparát a zároveň mu pridáva rôzne funkcie, no tento mód by mal prísť prvýkrát do smartfónov Redmi práve do okrúhlej „desiatky“. Tento mód nie je jednoduché využívať, nakoľko je potrebné, aby bol smartfón umiestnený vo veľmi stabilnej pozícii, inak fotky skončia rozmazané a nepoužiteľné.

Clone mode
Využitie Clone mode; Zdroj: Twitter.com (Manu Kumar Jain)

Clone mode bol prvýkrát zachytený v MIUI 12 beta už v máji minulého roku, avšak sa nakoniec dostal len do high-end zariadení a preto je potešením, že práve Redmi Note 10 séria prinesie i takéto prémiové funkcie.

Clone mode
Screenshot z aplikácie Fotoaparát; Zdroj: Piunikaweb.com

Čo o Redmi Note 10 zatiaľ vieme?

Vďaka únikom je model Redmi Note 10 zatiaľ veľmi realistický. Očakáva sa čipset Snapdragon 732G či 64mpx kamera, ktorá by mala priniesť práve i túto klonovaciu funkciu. Na druhú stranu je diskutovaný i čipset od spoločnosti MediaTek, či 108mpx kamera. Ďalej poznáme pripravované konfigurácie pamäte či farby vďaka SIRIM certifikácii, o čom sme vás informovali v tomto článku. Špekuluje sa tiež o AMOLED displeji, ktorý by bol u série Redmi Note použitý prvýkrát. Model Redmi Note 10 Pro je zatiaľ zahalený tajomstvom, no vraj by mala byť celá séria následníkom „malého King Konga, teda série Redmi Note 7. Treba dodať, že táto séria bola výnimočná a priniesla veľmi dobré ohlasy a preto sa očakáva, že pri sérii Redmi Note 10 prinesie niečo výnimočné a získa si tým mnohých zákazníkov.

Časy, kedy sme predmety klonovali panorámou a postupne ich posúvali, sú preč a my veríme, že séria Redmi Note 10 spolu s Clone mode prinesie mnoho ďalších noviniek.

Mohlo by vás tiež zaujímať