Redmi Note 11S
Zdroj: Redmi (Twitter)

Redmi Note 11S čaká na svoju premiéru na globálnom trhu. Čo zatiaľ vieme?

Redmi Note 11S príde na trh čo nevidieť. Xiaomi zdieľalo prostredníctvom sociálnej siete Twitter bližšie podrobnosti o tom, kedy príde na globálny trh.

Produktová rada smartfónov Redmi Note 11 mnohým vyrazila dych. Dôvodom sú špecifikácie, ktoré na kategóriu cenovo dostupných smartfónov, nie sú štandardom. Nič to však nemení na tom, že telefóny sú zatiaľ dostupnými len naprieč domácou Čínou. Zdá sa však, že čoskoro by sme mohli vidieť nový a prvý model z tejto rady i mimo Číny.

Redmi Note 11S je na ceste

Len pár hodín dozadu indická pobočka spoločnosti Redmi publikovala na sociálnej sieti Twitter status, v ktorom uverejnila fotografiu smartfónu Note 11S s popisom, že model telefónu „prichádza“. Inými slovami, indická pobočka prezrádza, že smartfón bude už čoskoro dostupný v Indii. Ako je u Xiaomi zvykom, tak krátko na to bude bezpochyby telefón dostupný i na ďalších trhoch.

Nedávna certifikácia zariadenia, na ktorú poukázal portál Gizchina.com poukazuje na to, že telefón príde v dvoch verziách „2201117TY“ a „2201117SY“ s predinštalovaným Androidom 12 v kombinácii s MIUI 13. Certifikácia rovnako odhalila, že telefón bude disponovať ultra-rýchlym nabíjaním pri výkone 120W. Samozrejme pôjde o nabíjanie prostredníctvom kábla.

Ďalej o zariadení vieme, že ponúkne 90Hz displej a prítomný by mal byť i procesor spoločnosti MediaTek. Druhým dychom treba povedať, že model čipu zatiaľ nepoznáme. Telefón by mal potešiť i kamerovým modulom s rozlíšením 108 MPx, ktorému budú sekundovať ešte dva snímače, 8 MPx širokouhlý snímač a 2 MPx makro snímač. Samozrejme, vzhľadom na očakávanú cenovku okolo 140€ neočakávame, že kamera ponúkne nadštandardnú kvalitu snímok. Pôjde skôr len o marketingovú záležitosť.

redmi note 11S globalna ceritifikacia
Zdroj: FCC ceritifikácia

Okrem toho, Lu Weibing, generálny riaditeľ značky Redmi v minulosti, potvrdil že séria Redmi Note začala dvoma iteráciami ročne, pričom každý rok môžeme očakávať dve kategórie telefónov – „malá výkonná vlajková loď“ a „malá zážitková vlajková loď“. Note 11 by mali byť model z kategórie „malých výkonných vlajkových lodí“.

Mohlo by vás tiež zaujímať