redmi book pro 2022 plagát
Zdroj: Redmi

Redmi s novou sériou smartfónov uvedenia aj nový Redmi Book Pro!

Na najbližšom oficiálnom Redmi evente nebude predstavená iba séria K50. Očakávať môžeme aj nový Redmi Book Pro.

Populárna značka Redmi podľa všetkého predstaví popri očakávanej novej sérii smartfónov Redmi K50 taktiež aj novšiu verziu Redmi Book Pro s označením 2022. Tento notebook by mal obsahovať najnovšiu 12. generáciu procesorov Intel. Na informáciu upozornil web mundoxiaomi.com.

Výkonná, no dobre chladená beštia

Predstavenie tohto notebooku by malo prebehnúť počas oficiálneho eventu, ktorý sa má konať už 17. marca. Na tomto evente bude predstavená aj spomínaná séria Redmi K50. Notebook by mal byť osadený procesorom Intel Core i7-12650H. Podľa plagátu môžeme uvažovať, že sa Redmi zameralo najmä na poriadne chladenie.

Očakáva sa taktiež použitie operačného systému Windows 11 no a na internet prenikli taktiež aj isté benchmark výsledky. Redmi Book Pro 2022 dosiahol 1 800 bodov v testoch s jedným jadrom a skóre 11 872 bodov v testoch s viacerými jadrami. Spotreba procesora by sa mala zmestiť pod 45W a notebook bude osadený viacerými RAM modulmi. Kompletné uniknuté parametre si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

redmi book pro 2022 benchmark
Zdroj: mundoxiaomi.com, Uniknuté výsledky testov nového Redmi Book Pro 2022

Vidíme, že Intel i7-12650H pozostáva zo 6 veľkých a 4 malých jadier, ktoré sú taktované až na 4,7 GHz. Má taktiež 16 vlákien a k tomu 24 MB L3 cache.

Zvyšné informácie sú nateraz veľkou neznámou. No podľa procesora môžeme očakávať skutočne výkonnú beštiu, ktorú nevystraší ani nejaké to hranie hier. Čo sa týka dizajnu, tak sa očakáva minimalistický s displejom, ktorý bude mať vysoké rozlíšenie. Pre porovnanie tu máme predchádzajúcu verziu Redmi Book Pro s označením 2021. Už tento notebook mal nádherný Super Retina displej s rozlíšením 3200 x 2000.

Aj preto sa neočakáva vysoké odbočenie od tohto modelu a preto zrejme nemusíme očakávať ťažké, hráčske delo, no skôr dizajnový skvost, po ktorom sa obzrú aj majitelia MacBookov od Applu.

A aký máte názor na notebooky z dielne Redmi vy? Mala by sa táto značka venovať iba smartfónom, alebo radi uvítate aj novinku v rámci počítačového sveta? Podeľte sa s vašim názorom v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať