Redmi Smart Band Pro_2
Zdroj: mi.com

Redmi Smart Band Pro: Všetko, čo by ste mali vedieť o novom fitness náramku

Xiaomi pomocou dcérskej firmy Redmi dokázalo svetu ukázať rôzne smart výrobky zväčša orientované na cenu, no kvalita na tom určite neutrpela. Inak tomu nie je ani pri fitness náramkoch, ktoré sa v poslednom období stali veľmi populárne, pretože dokážu obsiahnuť mnohé funkcie smart hodiniek v kompaktnejšom vydaní a hlavne, za zlomok ceny.

Časy nudných fitness náramkov sú preč

Kedysi bol rozdiel medzi smart hodinkami a fitness náramkami markantný. Tieto časy sú dávno preč a potvrdzuje to aj Redmi s ich novým Redmi Smart Band Pro. Dizajn sa im skutočne podaril. Prednú stranu pokrýva 1,47 palcový AMOLED displej s rozlíšením 194×368, hustotou pixelov 282 ppi čo je na takýto displej veľmi slušná hodnota. Na displeji by malo byť vidieť všetko veľmi jasne, jas sa dá nastaviť na hodnotu až 450 nitov. Celý tento displej chráni 2,5D tvrdené sklo.

Redmi Smart Band Pro
Zdroj: mi.com, Redmi Smart Band Pro

Celý tento náramok váži približne 15 gramov, čo je určite super správa nielen pre športovcov, pretože náramok pri výkone aktivity na zápästí nie je takmer vôbec cítiť. Na zaznamenávanie je na výber zo 110 aktivít ako beh (či už vonku alebo na bežiacom páse), chôdza, bicyklovanie, HIIT, plávanie  a ďalšie. Okrem iného plavcov poteší 5 ATM certifikácia.

„110+ fitness režimov vám pomôže sledovať spálené kalórie, zmeny srdcového tepu a trvanie tréningu. Nájdite komplexnejšie sledovanie metrík s 15 profesionálnymi režimami. Užite si kondíciu, sebaistotu a energiu s Redmi Smart Band Pro.“ píše Xiaomi na svojich stránkach v súvislosti s náramkom.

Ďalej nám náramok prináša zlepšené meranie srdcového tepu ale aj meranie množstva kyslíka v krvi. Taktiež nám odmeria aj kvalitu nášho spánku či pomôže v stresových situáciách, kedy nám ponúkne sériu cvičení na dýchanie. Všetky tieto funkcie poháňa batéria o kapacite 200 mAh pri ktorej Redmi uvádza výdrž 14 dní. Zariadenie nabijeme cez magnetický kábel, ktorý je našťastie súčasťou balenia. Pomocou tohto kábla vieme zariadenie nabiť na dvojdennú prevádzkuza 5 minút!

Redmi Smart Band Pro_zakladne funkcie
Zdroj: mi.com

S mobilom si fitness náramok spárujeme cez aplikáciu Xiaomi Wear, ktorá je po novom kompatibilná s veľmi populárnymi aplikáciami ako Strava či Apple Health.

Redmi Smart Band Pro_podpora appiek
Zdroj: mi.com

V súčasnosti je fitness náramok dostupný naprieč Čínou, Britániou a ďalšími väčšími trhmi pričom v priebehu najbližších dní, bude uvedený na trh v Indii a následne sa očakáva, že zavíta i na ďalšie lokálne trhy. Cena náramku sa v súčasnosti pohybuje niekde na úrovni okolo 40€.

Mohlo by vás tiež zaujímať