Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Redmi uvedie ďalší smartfón s lákavou cenou a slušnou výbavou: Na ceste je nový člen rodiny Redmi Note!

Séria Redmi Note 11 získa ďalšieho člena s podporou 5G konektivity. Potvrdený je názov smartfónu i jeho globálna prítomnosť na trhu.

Xiaomi nás neprestáva prekvapovať ani po predstavení modelového radu Redmi Note 11, ktorý mal už touto dobou na našom trhu mať všetkých členov predstavených. Ako sa však zdá, nie je tomu tak. Napriek všetkým únikom z databáz našej pozornosti unikol jeden model, ktorý sa práve objavil v certifikácii a poznáme i jeho kód. Pôjde o nový smartfón z populárnej série lacnejších smartfónov strednej triedy a označenie získa oficiálne ako Redmi Note 11S 5G. My o tomto smartfóne však vieme o niečo viac vďaka známej komunite Xiaomiui. Na čo sa teda nakoniec budeme môcť tešiť? Pozrieme sa na to teraz spoločne.

Nový člen rodiny Redmi Note 11 je na ceste

Jeden by si už myslel, že štyri smartfóny na globálnom trhu s označením Redmi Note 11 by aj stačilo. Xiaomi si však myslí úplný opak a chystá pre nás piateho člena série, ktorý sa len nedávno objavil v IMEI databáze. Tento smartfón nám však svojím modelovým číslom niečo pripomína. V databáze sa totiž nachádza pod označením K16B. Podobný smartfón nám však už Xiaomi predstavilo pod označením K16A, ktorý sa v Číne predáva ako Redmi Note 11 5G. Tento smartfón sa u nás už predáva pod označením Poco M4 Pro 5G, no nečudovali by sme sa, keby podobný smartfón Xiaomi predstavilo i pod označením ako Redmi.

A i keď tento smartfón nemusí byť úplne presnou kópiou týchto modelov, minimálne sa na ne zrejme bude podobať. Model Redmi Note 11S 5G však zrejme príde s čipsetom od spoločnosti MediaTek zo série Dimensity. Vyššie spomenuté smartfóny využili čipset Dimensity 810, čo by Xiaomi tiež mohlo využiť i u tohto smartfónu z radu Redmi Note. Výbava však ostáva tajomná a pravdepodobne sa o novom smartfóne dozvieme viac v nasledujúcich dňoch či týždňoch.

Kedy nám Xiaomi predstaví nový model?

I keď je séria Redmi Note 11 už niekoľko týždňov predstavená a neočakávali sme, že nám spoločnosť predstaví ďalšie modely, všetci dobre vieme, že Xiaomi rado prekvapuje. Smartfón s označením Redmi Note 11S 5G by však mohol prísť v priebehu niekoľkých týždňov s najväčšou pravdepodobnosťou v marci. Cena nového modelu by mala byť stále lákavá, no vzhľadom k tomu, že sa model dnes ešte len objavil v databáze, nevieme si o ňom tipnúť vôbec nič. Môžeme však očakávať, že nám Xiaomi okrem tohto modelu predstaví ešte ďalšie, pretože nie je typické, aby nám čínsky gigant predstavil len jeden model.

Na ďalšie informácie si budeme musieť zrejme ešte počkať, no je zrejmé, že Xiaomi nebude držať jazyk za zubami. Spoločnosť totiž nevie držať informácie v tajnosti a v nasledujúcich dňoch či týždňoch by sme mohli očakávať i nejaké tie úniky.

Pozdáva sa vám zatiaľ séria smartfónov Redmi Note 11? A myslíte si, že je u nás potrebný ďalší model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať