Poco phone F2 Pro
Zdroj: YouTube.com (Joshua Vergara)

Riaditeľ Poco vysvetľuje, prečo mnoho modelov je inšpirovaných telefónmi Xiaomi a Redmi

Riaditeľ indickej pobočky Poco si uvedomuje, že novo predstavené modely z veľkej časti vychádzajú zo zariadení Xiaomi a Redmi. V tomto trende však hodlajú pokračovať aj do budúcnosti

Značka Poco patrí do konzorcia spoločnosti Xiaomi pričom prvýkrát sme mohli o nej počuť v súvislosti s predstavením zariadenia Poco F1. Išlo o zariadenie, ktoré doslova „búralo mýty“, že lacný smartfón nemôže ponúknuť výkon hodný vlajkovej lode.

Dlho však o značke Poco nebolo počuť pričom až v tomto roku začala vrhať jeden model smartfónu za druhým. Väčšina modelov, ktoré však predstavila, boli vo svojej podstate prezlečenými zariadeniami spoločnosti Xiaomi, resp. Redmi. Išlo napríklad o modely Poco X2 (Redmi K30), Poco X3 (Redmi 9C), Poco M2 (Redmi Note 9 Pro) a podobne. Otázkou teda je, prečo Poco hľadá inšpiráciu u telefónov svoje materskej firmy? Na tému upozorňuje portál indianexpress.com.

Za touto stratégiou stoja náklady

Na otázku vyššie odpovedal riaditeľ indickej pobočky Poco, Anuj Sharma, ktorý vo svojej podstate povedal, že vývoj zariadení je sám o sebe veľmi drahým a to čo robia, je bežnou stratégiou výrobcov smartfónov.

„POCO je stále nová značka a vývoj nových telefónov pre každú sériu je náročná úloha,“ ďalej dodal: „To je dôvod, prečo POCO využíva Xiaomi ako platformu a navyše na nej improvizuje.“ Dodáva, že POCO nie je jedinou značkou, ktorá to robí. „Prvý telefón OnePlus – OnePlus One – bol rebrandovaným zariadením Oppo a podobne to bolo aj v prípade prvého telefónu Realme. Značky majú tendenciu riadiť sa touto stratégiou a to nie je v prípade Poca nič nové,“ uviedol Sharma.

Okrem iného prezradil, že v nadchádzajúcich rokoch nemajú v pláne meniť ich stratégiu. Sharma ďalej prezradil, že aktuálne nemajú v pláne vyvíjať ani vlastný software pričom dodal, že spoliehať sa budú hlavne na nadstavbu MIUI.

Čo bolo však na jeho vyjadreniach zaujímavé je, že si uvedomuje, že Poco F1 nedostal „skutočného“ nástupcu. Na jeho „pravom“ nástupcovi spoločnosť údajne ešte pracuje.

„Poco F1 bolo zariadenie, ktoré zmenilo trh a to isté očakávajú spotrebitelia aj od nástupcu. Poco F2 Pro nie je toto zariadenie. Pracujeme na tom, aby sme priniesli skutočného nástupcu Poco F1, ale jeho vývoj bude trvať nejaký čas, “uviedol Sharma.

Mohlo by vás tiež zaujímať