Xiaomi Mi 11
Zdroj: XMOBILE.sk

Rozdiely medzi európskou a čínskou verziou Xiaomi Mi 11 vás prekvapia. Oplatí sa kúpa vlajkovej lode?

Zaujímavé video Frankieho Herreru vypicháva, aké sú rozdiely medzi Xiaomi Mi 11 Global a China. Pozrite si aj vy porovnanie výkonu.

Od predstavenia MIUI 12.5 pre európsky segment trhu sa pýtame, či zákazníci na západ od Číny dostanú v skutočnosti to isté Mi 11 ako fanúšikovia Xiaomi v domovskej krajine. Už pred pár dňami sme písali, že v čínskej verzii táto nadstavba Androidu dokáže lepšie pracovať s kapacitou batérie v zariadení a na jedno nabitie vďaka tomu vydrží dlhšie.

Ako sme sa pri predstavení MIUI 12.5 pre európsky trh dozvedeli, tak neuvidíme viacero funkcií, ktoré majú Číňania vo svojich zariadeniach. Nie je vylúčené, že v budúcnosti neprídu v nejakej forme aj do európskych verzií, avšak v najbližších mesiacoch sa ich zrejme nedočkáme.

Ale späť k hlavnej otázke, existujú rozdiely medzi čínsko-európskymi dvojčatami? Podľa YouTubera Frankie Tech áno. A tieto rozdiely sa naplno prejavujú v oblasti výkonu. Poďme sa pozrieť na porovnanie, ktoré YouTuber urobil pred pár dňami.

Je Xiaomi Mi 11 Global lepší alebo horší ako Xiaomi Mi 11 China?

Zaujímavé video Frankieho Herreru vypicháva, aké sú rozdiely medzi Xiaomi Mi 11 Global a China. YouTuber vlastní obe zariadenia a vzhľadom na lavínu negatívnych postojov k MIUI 12.5 Global pripravil porovnanie oboch telefónov.

Xiaomi sa pri uvedení telefónu pre globálny trh snažilo ohúriť fanúšikov veľkolepými číslami, ale ako sa zariadenie správa v reálnom svete, je iná káva. 

AnTuTu test dal jasnú odpoveď

Frankie Herrera použil na porovnanie platformu AnTuTu, ktorá patrí medzi najznámejšie a najdôveryhodnejšie porovnávače výkonu. YouTuber uskutočnil celkovo štyri testovacie cykly, aby zistil, ako sa výkon v priebehu času mení a ako sa mení teplota týchto dvoch zariadení po náročnom používaní. Asi nikoho neprekvapí zistenie, že globálny model dosahuje nižšie skóre (aj keď len mierne) ako čínsky model.

Vo všetkých štyroch testoch je skóre Mi 11 Global nižšie. A to mali oba smartphony najaktuálnejšiu verziu nadstavby MIUI. Zaujímavosťou je, že teplota zariadení počas testov presahovala 50 stupňov Celzia.

Aký je záver

Čínska verzia je viac vyladená, ako tá globálna. Taktiež sa musia európsky majitelia Xiaomi Mi 11 uspokojiť s menšou funkcionalitou v zariadení. To sa samozrejme časom môže zmeniť. Avšak rozdiely nie sú priepastné, ale nemuseli by byť vôbec. Najmä čo sa týka optimalizácie pri správe batérie, kedy by sme aj my v Európe, chceli rovnakú výdrž od zariadenia, kao majú majitelia tejto vlajkovej lode v Číne.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať