smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Rozhranie MIUI v Redmi smartfónoch prejde zmenami, ktoré ich budú odlišovať od telefónov Xiaomi, hovorí leaker informácií

Telefóny spoločnosti Xiaomi a Redmi sa mnohým môžu zdať „na jedno kopyto“. Dôvodom je, že ich lemuje rovnaká nadstavba MIUI, pričom rozdiely medzi nadstavbami sú len vo vybraných funkciách a to v závislosti od modelu smartfónu. Tieto rozdiely vo funkciách sú však prítomnými aj naprieč značkou telefónov ako takou v závislosti od cenovej kategórie zariadenia.

Na opačnej strane stojí spoločnosť Poco, ktorá rovnako patrí pod krídla Xiaomi. Tá využíva svoj vlastných Poco Launcher. Ten na rozdiel od MIUI launchera, nesie v sebe viacero dizajnových prvkov typických práve pre telefóny Poco.

MIUI v Redmi smartfónov bude odlišné od toho v Xiaomi zariadeniach

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál xiaomiadictos.com s odvolaním sa na známeho leakera informácií, Digital Chat Station hovoria, že Redmi pôjde v podobných koľajach, ako Poco.

Portál druhým dychom dodáva, že nepôjde o tak razantné zmeny, že telefóny Redmi „nespoznáme“. Úpravy sa budú týkať najmä zapracovania dizajnových prvkov značky Redmi do nadstavby MIUI.

„Spoločnosť Xiaomi bude rozlišovať medzi prvkami používateľského rozhrania v zariadeniach Redmi a Xiaomi! Ide hlavne o pridanie prvkov vlastnej značky.“ uviedol leaker informácií.

Rovnako treba povedať, že podľa publikovaných správ, Xiaomi už pracuje na finálnej verzii MIUI nadstavby pre Redmi smartfóny. Znamená to, že zmeny by mohli byť oficiálne predstavené pre používateľov už v priebehu najbližších týždňov. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že zmeny by mohli byť potenciálne predstavené počas oficiálneho uvedenia MIUI 13 pre telefóny Xiaomi. Inými slovami, nadchádzajúce zmeny pre telefóny Redmi, by mohli byť predstavené už v novembri tohto roka.

V každom prípade, spoločnosť Xiaomi sa aktuálne ešte oficiálne nevyjadrila k tejto téme. Keď sa však nad tým hlbšie zamyslíme, tak posledné roky Xiaomi robí čoraz viac krokov, aby odlíšilo Xiaomi telefóny od Redmi a Poco smartfónov a preto, uniknuté informácie, nemusia byť založené na vode.

Uvítali by ste zmeny v MIUI nadstavbe v Redmi smartfónoch? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Mohlo by vás tiež zaujímať