MIUI-12-dostupnost-aktualizacie-1
Zdroj: Vosveteit.sk

S update na MIUI 12 sa neponáhľajte. Viaceré telefóny hlásia problémy s vybíjaním sa

Naďalej pretrvávajú problémy, ktoré priniesla nová verzia nadstavby MIUI 12. Je medzi problematickými telefónmi aj ten váš?

POCO F1, Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9, Mi 9T majú problémy s vybíjaním batérie súvisiacim s MIUI 12.  Viac používateľov inteligentných telefónov Xiaomi hlási problémy s vybíjaním batérie po nainštalovaní aktualizácie MIUI 12. Problém už bol spomenutý na sociálnych sieťach v súvislosti so zariadeniami ako Redmi Note 8 Pro a Xiaomi Mi 9, pričom nedávno sa sťažovali aj majitelia POCO F1. Spoločnosť Xiaomi môže problém vyriešiť až budúcimi zostavami firmvéru. Na tému upozorňujú používatelia c.mi.com fóra.

Podbný problém sa vyskytol aj pri poslednom veľkom update na MIUI 11. Vtedy najviac trpeli užívatelia Xiaomi Mi 9T a Redmi K20. Teraz sa situácia opakuje. Zatiaľ čo sa majitelia Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9, Mi 9T a POCO F1 sťažujú, tak majitelia telefónov Mi 9T Pro a Mi 8 SE hlásia paradoxne zlepšenie životnosti batérie.

Na Xiaomi fórach prišli užívatelia s viacerými radami, ako rýchle vybíjanie batérie riešiť. Batériu je možné prekalibrovať, vykonať obnovenie továrenských nastavení (najskôr zálohujte svoje dáta), skontrolujte, či sú nainštalované všetky potrebné aktualizácie. Ďalším návrhom je nepoužívať Mi Account, pretože patrí medzi procesy, ktoré sa spúšťajú so zapnutím telefónu. Na konci dňa je ale len na Xiaomi, aby vydalo oficiálne aktualizácie firmvéru s cieľom optimalizovať spotrebu batérie.

Mohlo by vás tiež zaujímať