xiaomi Mi 11_predna kamera
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Séria Mi 11 sa čoskoro rozrastie o ďalšie dva modely, ktoré to sú?

O Mi 11 lite sa rozprávame už dlho, no najnovšie Xiaomi prekvapilo dvoma rozdielnymi kódmi pre smartfóny, ako to teda so smartfónmi bude?

Len nedávno predstavený model Mi 11 by nemal ostať už dlho sám a najnovšie sa v FCC certifikácii objavili model Mi 11 lite. Tento model sme očakávali priamo na predstavovaní Mi 11, avšak Xiaomi sa rozhodlo počkať a veríme, že čakanie sa nám oplatí. Pretože podľa kódov by Mi 11 lite nemal prísť sám, objaviť by sa mohli hneď dva modely, jeden v 4G a druhý 5G verzii. Infomruje o tom portál Gizmochina.com.

Mi 11 lite 5G zachytený v kódoch

Podľa kódov zachytených v certifikácii očakávame 2 podobné modely. Prvý nesie kód M2101K9AG a ide o 4G verziu smartfónu. Druhý, veľmi podobný kód, M2101K9G, patrí 5G modelu o ktorom vďaka certifikácii vieme viac. Nižšie sa môžete pozrieť na ústrižok z FCC certifikácie, ktorý potvrdzuje práve tento model.

FCC Mi 11 lite 5G
Zdroj: Gizmochina.com

Parametre 5G modelu

Základná pamäťová konfigurácia bude 6+128GB, pričom na výber bude ešte z dvoch, a to 8+128GB a 8+256GB. Kapacita batérie bude na úrovni 4150mAh s 33W rýchlonabíjaním. Samozrejmosťou bude MIUI vo verzii 12, resp. 12.5. Čo sa týka čipsetu, Xiaomi zatiaľ mlčí. 5G model by mohol poháňať čipset od spoločnosti Qualcomm, ktorý zatiaľ nie je predstavený. Malo by ísť o Snapdragon SD7350, teda nepredstavený Snapdragon 775. Čo s týka 4G modelu, tak by mal byť poháňaný Snapdragonom 720G. Veľmi dôležitou je i kamera, ktorá by mohla pozostávať z troch snímačov, teda hlavného 64mpx snímača, 8mpx ultrawide a 5mpx makro senzoru. Nie je známe, či snímače budú rovnaké u oboch modelov. Dôraz sa v dnešnej dobe kladie i na displeje, kedy Mi 11 prišiel s AMOLED panelom. Lite verzia smartfónu pravdepodobne príde s kvalitným 120Hz IPS LCD panelom. Tento panel je i lacnejší a smartfón vďaka nemu nebude dosahovať vysokej ceny ako Mi 11. O predpokladanej cene smartfónu sme vás informovali v tomto článku.

Vďaka FCC certifikácii sme si istí, že Mi 11 lite je naozaj blízko a dve verzie smartfónu naozaj prekvapujú. Rovnakým smerom sa rozhodlo ísť i Redmi, ktoré plánuje vydať svoje modely tiež v dvoch verziách a tým dať zákazníkovi na výber. Tento krok Xiaomi schvaľujeme, pretože pre mnohých zákazníkov nie je 5G konektivita takou dôležitou a radšej si zvolia lacnejší 4G model.

Mohlo by vás tiež zaujímať