Redmi Note 10 teaser
Zdroj: Twitter.com (Redmi India)

Séria Redmi Note 10 klope na dvere: Čo všetko zatiaľ o nej vieme? Pozrite si veľký prehľad dostupných správ!

Produktová rada smartfónov Redmi Note 10 bude predstavená už o pár dní. Čo všetko o pripravovaných smartfónoch vieme, a čo všetko prinesú?

Séria Redmi Note 10 je už za rohom a predstavovanie je takmer na spadnutie. Ako bude vyzerať tohtoročný vrchol dostupných smartfónov dcérskej značky Xiaomi? Spoločnosť Redmi je známa tým, že nevie udržať jazyk za zubami a ešte pred predstavením vypúšťa mnoho informácií ohľadom pripravovaných modelov.

Dátum predstavenia

Nie je tajomstvom, že v Indii sa Xiaomi, resp. Redmi velmi darí. Práve riaditeľ Xiaomi India, Manu Kumar Jain, prostredníctvom sociálnej siete Twitter uviedol, že nové smartfóny z radu Redmi Note budú predstavené 4. marca. Rovnako tieto informácie krátko na to potvrdil aj oficiálny Redmi Twitter kanál. Zatiaľ nie je isté, či budú smartfóny predstavené aj na iných trhoch, no Redmi India zatiaľ potvrdzuje, že k ich predstaveniu nás delí necelý mesiac. Na informáciu upozornil portál NextPit.com.

Portál ďalej informuje o predstavení 4 modelov zo série Redmi Note. Malo by ísť konkrétne o nasledujúce modely:

  • Redmi Note 10 4G
  • Redmi Note 10 5G
  • Redmi Note 10 Pro 4G
  • Redmi Note 10 Pro 5G

Treba dodať, že tieto smartfóny sú uvedené pre Indiu, čiže zatiaľ nie je známe, ktoré sa nakoniec dostanú do Európy. Môžeme však očakávať, že v Európe a v ďalších regiónoch budú uvedené minimálne 5G modely smartfónov.

Špecifikácie smartfónov

Redmi Note 10 ako najnižšia verzia smartfónu prinesie len 2 pamäťové konfigurácie, a to 4+64GB a 6+64GB. Na druhú stranu treba povedať, že 64GB internej pamäte nie je pre niektorých užívateľov dostačujúcich a 6GB pamäte RAM je v dnešnej dobe už štandard, ktorým sú vybavené smartfóny vyšších ako základných rád. Práve pre týchto je tu Pro verzia smartfónu v troch variantoch. Základná 6+64GB, vyššia 6+128GB a najvyššia 8+128GB. Za takéto vybavenie by sa nemusel hanbiť nejeden smartfón vyššej rady.

Čo sa týka špekulovaného AMOLED displeja, pravdepodobne výrobca siahne po IPS LCD displeji s vyššou obnovovacou frekvenciou, pravdepodobne pôjde o 120Hz panel. Nedávno dalo Xiaomi užívateľom na výber prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde mohli hlasovať o preferovanom riešení, pričom výsledky boli značne v prospech AMOLED displeja. Anketa bola následne zmazaná a preto sa prikláňame skôr k IPS LCD displeju. Na druhú stranu treba dodať, že 120Hz IPS LCD je taký jemný, že veľké rozdiely oproti klasickému 60Hz AMOLED displeju neexistujú. Bohužiaľ však LCD panel nepodporuje niektoré funkcie AMOLED displejov. Ide napríklad o funkciu Always-on-display. Dôvodom absencie tejto funkcie v LCD paneloch je, že aktívne pixely sa zobrazujú na základe iných princípov, ako AMOLED displeje, kde nedochádza k podsviecovaniu všetkých pixelov súčasne.

Procesor v Note 10 Pro verzii je zatiaľ veľkou neznámou

Srdcom základného modelu smartfónu by mal byť čipset Qualcomm Snapdragon 732G, ktorý žiaľ nepodporuje 5G. Preto u modelu Pro či, ďalšieho 5G modelu, očakávame využitie iných čipsetov z radov Snapdragon, možným je napríklad Snapdragon 750G. Batéria by sa mala pohybovať na úrovni 5050mAh a smartfón by mal poháňať Android 11 spolu s nadstavbou MIUI 12. Okrem iného v minulosti vyplávali na povrch správy, ktoré hovorili o podpore rýchleho nabíjania pri výkone 33W.

Ďalej sa špekulovalo, že Pro verzia zariadenia prinesie ešte kamerový modul so 108-megapixelovým hlavným snímačom.

O „desiatkach“ toho vieme naozaj veľa, avšak informácie treba brať ešte s rezervou, pretože nie všetky správy spoločnosť oficiálne potvrdila. V každom prípade viac informácií sa dozvieme už v priebehu najbližších dní.

O sérii vás priebežne informujeme, napríklad v týchto článkoch – Redmi Note 10 séria prinesie Clone mode. Čo to vlastne je? , Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro i Poco X3 Pro získavajú SIRIM certifikáciuRedmi Note 10 Pro by mohol byť už čoskoro predstavený. Zariadenie vyzerá veľmi zaujímavo

Mohlo by vás tiež zaujímať