Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

Séria Xiaomi 13 by mala byť pripravená na predstavenie: Objavujú sa informácie o konkrétnych modeloch

Modelový rad Xiaomi 13 má prísť v dohľadnej dobe v zložení troch noviniek. Nečakajme však, že prídu všetky smartfóny naraz.

Možno ste si všimli, že o sérii Xiaomi 13 ako o vlajkovom rade čínskeho giganta pre rok 2023 počujeme čoraz častejšie. Čínsky výrobca smartfónov svedomito pracuje na svojich novinkách, ktoré nám predstaví už vo veľmi blízkej dobe. Môžeme s tým rátať najmä pre úniky z certifikácií, ktoré postupne prichádzajú medzi širšiu verejnosť a aktuálne sa nám v certifikáciách prezentuje trojica zariadení, ktoré o sebe čo-to poodhaľujú. Vďaka tejto certifikácii tiež vieme, že očakávať môžeme trojicu smartfónov, z ktorých by sa aj ten najviac prémiový mal objaviť aj v Európe. Bližšie informácie k týmto zariadeniam z prichádzajúceho vlajkového radu nám prináša komunita Xiaomiui a ak vás tieto informácie zaujímajú tiež, pozrite sa na ne spolu s nami.

Najskôr dva smartfóny, potom príde tretí

Certfikácia 3C nám najskôr počas minulých týždňov odhalila dve zariadenia, pričom s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o Xiaomi 13 a jeho Pro verziu. Pro verzia smartfónu už stihla uniknúť aj na reálnej snímke, pričom sme sa dozvedeli, že kódové označenie tohto modelu bude nuwa. Podľa únikov by práve Pro verzia zariadenia mala prísť s podporou 120W nabíjania. O rýchlejšom nabíjaní sa teda zatiaľ viac nerozpráva. Rovnako vieme, že ho má poháňať čipset Snapdragon 8 Gen 2 s vyšším výkonom, ako napríklad najnovšie iPhony.

Xiaomi 13 Pro leak
Zdroj: Xiaomiui

O základnej verzii smartfónu zatiaľ toho veľa nevieme. Podľa našich informácií by Xiaomi 13 mal prísť s verziou operačného systému Android 13, ktorý by mala doplniť nadstavba MIUI 14. Táto verzia nadstavby by sa mimochodom mala predstaviť po boku nových vlajkových lodí. Mimo informácie o tejto dvojici zariadení sa však prvýkrát dozvedáme niečo aj o Ultra verzii smartfónu. Ten by mal podľa slov samotného CEO spoločnosti, Lei Juna prísť aj do Európy.

Známy leaker odhalil aj Xiaomi 13 Ultra

Tretím smartfónom, ktorý by sa mal do série pridať v dohľadnej dobe, je Xiaomi 13 Ultra. Ten podľa známeho leakera pod prezývkou Digital Chat Station a jeho vyjadrenia na čínskej sociálnej sieti Weibo prešiel NPI procesom (New Product Introduction – predstavenie nového produktu), pričom jeho kódové meno je v súčasnosti M1. Neočakávame však, že sa model s prívlastkom Ultra ukáže už počas najbližších mesiacov, keďže základné dva smartfóny by mali prísť už na prelome novembra a decembra.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi 13 Ultra by podľa odhadov mal prísť až niekedy v marci. Vtedy ostatne prebehne zrejme aj globálne predstavenie vlajkových lodí. Ponúknuť by mohol aj kameru od spoločnosti Leica. Šlo by tak o akúsi náhradu za sériu Xiaomi 12S, ktorá ponúkala kameru od Leicy, v Európe sa však neukázala. Bližšie informácie o týchto smartfónoch sa však zrejme budeme dozvedať počas nasledujúcich týždňov.

Tešíte sa na predstavenie novej vlajkovej série od Xiaomi? A zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať