POCO X3 Pro je oficiálne predstavený.
Zdroj: POCO

Slovenský distribútor Xiaomi, hlási dostupnosť Poco X3 Pro! Takáto je odporúčaná cena pre koncových zákazníkov!

Poco X3 Pro je na Slovensku. Oficiálny Xiaomi distribútor rozosiela e-shopom ponukový list. Vieme, aká je odporúčaná cena zariadenia!

22. marca bol predstavený nový smartfón Poco X3 Pro, zariadenie, ktoré prinieslo čerstvý vietor do kategórie smartfónov strednej triedy. V tomto prípade sa nebojíme povedať, že X3 Pro pokukáva aj po vyššej kategórii zariadení.

Zariadenie ponúka procesor Snapdragon 860. Ide o procesor, ktorý vychádza z minuloročného vlajkového procesoru, Snapdragonu 855. Vo viacerých aspektoch ho dokonca prekonáva. Nedoťahuje sa však na aktuálny vlajkových procesor Snapdragon 888. To však pri cenovke zariadenia nemožno smartfónu vyčítať.

K veľkému výkonnostnému posunu dochádza aj v prípade použitia procesora Snapdragon 860.
K veľkému výkonnostnému posunu dochádza aj v prípade použitia procesora Snapdragon 860. Zdroj: POCO

Ďalej sa chváli veľkým 6,67“ displejom. Ten však využíva IPS LCD technológiu. Na druhej strane, môže sa pochváliť nielen vysokým rozlíšením FULL HD+, ale aj 120Hz zobrazovacou frekvenciou, či vzorkovacou frekvenciou 240Hz. Túto zobrazovaciu frekvenciu môžu smartfónu závidieť mnohé iné smartfóny vrátane zariadení s AMOLED displejmi.

Špecifikácie novej X3 Pro potešia náročnejšíz zákazníkov v strednej triede.
Špecifikácie novej X3 Pro potešia náročnejšíz zákazníkov v strednej triede. Zdroj: POCO

Batéria zariadenia disponuje kapacitou 5160 mAh, a je ju možné nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania pri výkone 33W. Pokiaľ ide o RAM pamäť, tak smartfón bol predstavený v 6/8GB verziách v kombinácii s 128GB/256GB úložným priestorom, ktorý je však typu UFS 3.1. Ide tak o významný posun dopredu v kategórii cenovo dostupných zariadení, čo sa týka typu úložného priestoru.

Smartfón sa ďalej môže pochváliť kamerovým modulom so 4-šošovkami, na ktorého čele stojí 48-megapixelový snímač Sony IMX582. Doplnený je o makro objektív a hĺbkový senzor s rozlíšením 2-megapixely a 8-megapixelový ultraširoký snímač.

POCO hovorí, že štyri objektívy sa rovná štyrikrát viac zábavy.
POCO hovorí, že štyri objektívy sa rovná štyrikrát viac zábavy. Zdroj POCO

Prejdime však k samotnej odporúčanej cene na Slovensku. Oficiálny distribútor Xiaomi pre Slovensko, začal dnes rozosielať jednotlivým e-shopom možnosť objednania zariadenia, pričom odporúčaná cena smartfónu pre koncových zákazníkov je 249€ spolu už aj s daňou. Zároveň treba dodať, že hovoríme o 6/128GB verzii modelu smartfónu.

Dostupnosť zariadenia v prvých e-shopoch môžeme očakávať už v týchto dňoch.

Mohlo by vás tiež zaujímať