PocoSPRAVODAJSTVO

Slovenský distribútor Xiaomi, hlási dostupnosť Poco X3 Pro! Takáto je odporúčaná cena pre koncových zákazníkov!

22. marca bol predstavený nový smartfón Poco X3 Pro, zariadenie, ktoré prinieslo čerstvý vietor do kategórie smartfónov strednej triedy. V tomto prípade sa nebojíme povedať, že X3 Pro pokukáva aj po vyššej kategórii zariadení.

Zariadenie ponúka procesor Snapdragon 860. Ide o procesor, ktorý vychádza z minuloročného vlajkového procesoru, Snapdragonu 855. Vo viacerých aspektoch ho dokonca prekonáva. Nedoťahuje sa však na aktuálny vlajkových procesor Snapdragon 888. To však pri cenovke zariadenia nemožno smartfónu vyčítať.

K veľkému výkonnostnému posunu dochádza aj v prípade použitia procesora Snapdragon 860.
K veľkému výkonnostnému posunu dochádza aj v prípade použitia procesora Snapdragon 860. Zdroj: POCO

Ďalej sa chváli veľkým 6,67“ displejom. Ten však využíva IPS LCD technológiu. Na druhej strane, môže sa pochváliť nielen vysokým rozlíšením FULL HD+, ale aj 120Hz zobrazovacou frekvenciou, či vzorkovacou frekvenciou 240Hz. Túto zobrazovaciu frekvenciu môžu smartfónu závidieť mnohé iné smartfóny vrátane zariadení s AMOLED displejmi.

Špecifikácie novej X3 Pro potešia náročnejšíz zákazníkov v strednej triede.
Špecifikácie novej X3 Pro potešia náročnejšíz zákazníkov v strednej triede. Zdroj: POCO

Batéria zariadenia disponuje kapacitou 5160 mAh, a je ju možné nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania pri výkone 33W. Pokiaľ ide o RAM pamäť, tak smartfón bol predstavený v 6/8GB verziách v kombinácii s 128GB/256GB úložným priestorom, ktorý je však typu UFS 3.1. Ide tak o významný posun dopredu v kategórii cenovo dostupných zariadení, čo sa týka typu úložného priestoru.

Smartfón sa ďalej môže pochváliť kamerovým modulom so 4-šošovkami, na ktorého čele stojí 48-megapixelový snímač Sony IMX582. Doplnený je o makro objektív a hĺbkový senzor s rozlíšením 2-megapixely a 8-megapixelový ultraširoký snímač.

POCO hovorí, že štyri objektívy sa rovná štyrikrát viac zábavy.
POCO hovorí, že štyri objektívy sa rovná štyrikrát viac zábavy. Zdroj POCO

Prejdime však k samotnej odporúčanej cene na Slovensku. Oficiálny distribútor Xiaomi pre Slovensko, začal dnes rozosielať jednotlivým e-shopom možnosť objednania zariadenia, pričom odporúčaná cena smartfónu pre koncových zákazníkov je 249€ spolu už aj s daňou. Zároveň treba dodať, že hovoríme o 6/128GB verzii modelu smartfónu.

Dostupnosť zariadenia v prvých e-shopoch môžeme očakávať už v týchto dňoch.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Martin Borko

Medzi moje hoby patria technológie, ale aj veda. Nehovor viac o smartfónoch, ktoré z roka na rok sú výkonnejšími strojmi. Očarili ma až na toľko, že rád o nich píšem, obzvlášť o značke Xiaomi, ktorá patrí medzi technologických tigrov. Nepohrdnem však ani inými témami.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close