Evolucia Xiaomi Mi Band fitness naramkov
Zdroj: YouTube (BLASTERTECHNOLOGY)

Smart náramky Mi Band: Evolúcia od prvého až po posledný

Smart náramky či hodinky v dnešnej dobe vlastní už takmer každý. Vysokej obľube sa teší najmä generácia náramkov Mi Band, ktoré sú jednotkou nielen u fanúšikov spoločnosti Xiaomi. Takýto smart náramok je elegantný pre jeho využívanie v práci a vybavený funkciami pre športovanie. Jeho miniatúrny dizajn a nízka cena si získal viacerých z nás a jeho popularita od roku 2014 stále narastá. Teraz sa pozrime na jeho evolúciu od prvej generácie až po najnovšiu „šestku“.

Mi Band 1 – začiatok populárnej série

Prvá generácia populárneho náramku Mi Band bola predstavená v júli 2014. Okamžite si získal srdcia mnohých nadšencov, no v dnešnej dobe by sme sa jeho výbave vysmiali. Prvá generácia náramku nebola vybavená displejom, namiesto neho mal 3 farebné LED diódy, ktoré značili upozornenia i úroveň nabitia. Výdrž mal až 30 dní a všetky namerané hodnoty boli zobrazované v aplikácii Mi Fit v smartfóne. Funkcií však nebolo mnoho a náramok dokázal merať len počet krokov a kvalitu spánku. Nechýbala ani funkcia budíku.

xiaomi mi band 1
Zdroj: YouTube (Geekyranjit)

Mi Band 1S

V novembri 2015 sme sa dočkali vylepšenej verzie prvej generácie. Hlavnou zmenou u Mi Band 1S bolo meranie tepu a u LED diód bola vynechaná farebnosť. Netrvalo však dlho a na trh vstúpil náramok s číslovkou 2.

Druhá generácia už i s displejom

Mi Band 2 si vyslúžil úplnú rekonštrukciu dizajnu. Monochromatický 0,42″ OLED displej bol v júni 2016 prelomovou novinkou, ktorá umožnila využívanie smart náramku ako hodinky. Pre ovládanie náramku sa v spodnej časti jeho displeja nachádzalo dotykové tlačidlo. Druhá generácia si tiež vyslúžila i vodeodolnosť IP67, teda ponorenie do hĺbky 1m na 30 minút. Náramky s označením 2 sa na trhu udržali najdlhšie, ďalší náramok bol totiž predstavený až o 2 roky.

Mi Band 2
Zdroj: YouTube (Nexus Zone)

Mi Band 3

Náramok s číslovkou 3 bol predstavený v júli 2018 a získal až 0,78″ OLED displej. Ten bol však stále čiernobiely a hlavným vylepšením bolo pridanie NFC konektivity. Žiaľ len pre určité regióny a funkcie pre bezkontaktné platby sme sa v Európe doteraz nedočkali. Plusom však bola už vodeodolnosť 5ATM, čo zodpovedá tlaku hĺbky približne 50m pod hladinou. Mi Band 3 bol teda i prvým náramkom s režimom plávania.

Zdroj: YouTube (Android Authority)

Štvrtá generácia v znamení farebného displeja

Mi Band 4 priniesol prelomovú novinku v podobe farebného displeja. Ten mal veľkosť 0,95″ a šlo o AMOLED displej. Predstavenie bolo naplánované na jún 2019 a okrem pridania ďalších športových režimov získal i funkciu jeho vypnutia. Štvrtá generácia je taktiež posledným náramkom s nabíjaním, pri ktorom musíme vytiahnuť jeho hlavnú časť z náramku.

Xiaomi Mi Band 4
Zdroj: YouTube (Beebom)

Mi Band 5

Piata generácia fitness náramku získal nabíjanie, po ktorom sme všetci túžili. Nabíjanie prebieha pomocou magnetického pinu, vďaka ktorému netreba náramok „rozrábať“. Predstavenie prebehlo v júli 2020 a najväčšou zmenou bolo pridanie niekoľkých športových režimov a znovu zväčšenie AMOLED displeja na 1,2″.

Mi Band 5 má svojho nástupcu. Fitness náramok s AMOLED displejom.
Mi Band 5 má svojho nástupcu. Fitness náramok s AMOLED displejom. Zdroj: XMOBILE

Mi Band 6 – šiesta a tá najlepšia generácia

Fitness náramok s číslovkou 6 bol predstavený len nedávno. V marci 2021 sme mohli sledovať predstavenie prvého fitness náramku od Xiaomi s meraním SpO2 a taktiež obrovským 1,56″ AMOLED displejom bez akéhokoľvek narušenia. Displej je teda po celej veľkosti hlavnej časti náramku a jeho cena sa momentálne pohybuje na úrovni 45€.

Xiaomi Mi Band 6 s AMOLED obrazovkou.
Xiaomi Mi Band 6 s AMOLED obrazovkou. Zdroj: Xiaomi

Ktorá generácia je vaša obľúbená a prečo? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať